افزایش ۴ درصدی ولادت در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61810
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱
مدیرکل ثبت احوال استان اعلام کرد
شاخص : مدیرکل ثبت احوال استان قزوین گفت: در سه ماهه اول امسال بیش از 5 هزار نوزاد در استان متولد شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4درصد رشد داشته است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمد صدرا آراسته با اشاره به آمار ولادت در بهار امسال، اظهار کرد: در این مدت ۵ هزار و ۷۷۹ نوزاد در استان قزوین متولد شدند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل ثبت احوال استان قزوین بیان کرد: در سه ماهه اول سال جاری در هر شبانه روز به طور متوسط تعداد ۶۲ نوزاد متولد شده است.

این مسئول با اعلام اینکه در سه ماهه نخست امسال ۳ هزار و ۱۸ نوزاد پسر و ۲ هزار و ۷۶۱ نوزاد دختر متولد شده، افزود: بر اساس این آمار به ازای تولد هر ۱۰۰ نوزاد دختر ۱۰۹ نوزاد پسر متولد شده است.

آراسته در خصوص نام‌های انتخاب شده در سه ماهه اول امسال، اضافه کرد: امیرعلی، امیرعباس، ابوالفضل و محمد طاها بیشترین فراوانی را در بین نام‌های انتخابی برای پسران و برای دختران نیز نام‌های فاطمه، زهرا، یسنا و نازنین زهرا از بیشترین فراوانی برخوردار بوده‌اند.

با بیان اینکه در سه ماهه اول سال جاری ۳ هزار و ۱۰ واقعه ازدواج به ثبت رسیده، خاطرنشان کرد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۲ هزار و ۵۸۸ واقعه به ثبت رسیده بود به میزان ۱۶ درصد رشد داشته است.

وی در انتها افزود: در این مدت ۶۰۷ واقعه طلاق نیز ثبت شده و نسبت به مدت مشابه سال قبل که تعداد ۵۵۴ واقعه بوده به میزان ۹٫۵ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار