افزایش ۱۰برابری جمعیت نماز گزاران در نماز عید فطر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146225
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۴۱
رئیس ستاد نماز جمعه قزوین عنوان کرد
شاخص : رئیس ستاد نماز جمعه قزوین گفت: در نماز عید فطر نسبت به سال قبل افزایش ۱۰ برابری و در نماز عید قربان افزایش ۶ برابری جمعیت را شاهد بودیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛  علی شفیعی‌شاد رئیس ستاد نماز جمعه قزوین صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، رویکرد ستاد نماز جمعه صرفا برگزاری نماز جمعه نیست، بلکه حقیقتاً به معنای اقامه نماز است.

وی تصریح کرد: رهبری انقلاب اسلامی نماز جمعه را قرارگاه فرهنگی، بصیرتی و اخلاقی و قلب فرهنگی هر شهر معرفی کرده‌اند که باید روحیه معنویت، تقوا و ایمان را در شهر تقویت کند.

رئیس ستاد نماز جمعه قزوین افزود: قسمت عمده تحقق این رسالت که دغدغه جدی رهبری است، بر عهده ستاد نماز جمعه است و با همدلی و وفاق محقق خواهد شد.

این مسئول در ادامه به برخی از اقدامات انجام شده در ستاد نماز جمعه قزوین اشاره و یادآور شد: تشکیل و راه‌اندازی معاونت پژوهشی یکی از اقدامات ستاد نماز جمعه بوده که کارهای پژوهشی خوبی در حوزه نماز جمعه، خطبه‌ها و فرآیندها صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در این مدت حدود ۲ هزار طرح گرافیکی طراحی و منتشر شده است، ابراز کرد: در حوزه نشر و رسانه، نشریه جماعت به عنوان کاری فاخر و بی‌نظیر منتشر شد و بنا داریم در دور جدید این نشریه را به همراه چند نشریه دیگر به صورت الکترونیک در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

شفیعی‌شاد اضافه کرد: در نماز عید فطر نسبت به سال قبل افزایش ۱۰ برابری و در نماز عید قربان افزایش ۶ برابری جمعیت را شاهد بودیم.

رئیس ستاد نماز جمعه قزوین به برنامه‌های پیش روی ستاد نماز جمعه قزوین هم اشاره و عنوان کرد: طرح روستاها با رویکرد رفع موانع حضور مردم روستاهای اطراف قزوین در نماز جمعه در دست اجرا است که امیدواریم به زودی محقق شود.

وی ابراز کرد: طرح میعاد دانش‌آموزی طرح دیگری است که تفاهم نامه‌ آن با آموزش و پرورش صورت گرفته و بنا داریم در این طرح زمینه حضور هدفمند دانش‌آموزان را در نماز جمعه فراهم نماییم.

در پایان ضمن تجلیل از اعضای ستاد نماز جمعه، طی حکمی آقای رضا مروتی به عنوان معاون فرهنگی ستاد نماز جمعه قزوین منصوب شد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار