افسردگی و عدم نشاط نتیجه تغییر در باورهاست/ گوش کردن به موسیقی باعث تغییر در باورها می شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64406
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۳۳
کارشناس مسائل فرهنگی:
شاخص : کارشناس مسائل فرهنگی با تاکید بر اثرگذاری موسیقی در باورها بیان کرد: نگذاریم باورها عوض شوند چراکه با تغییر باورها دیگر چیزی برای انسان باقی نمی‌ماند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سومین روز طرح ولایت دانشجویی با حضور سعید عزیزی کارشناس مسائل فرهنگی و نخبه برجسته بسیج کشور ظهر روز گذشته با محوریت مشاوره در مسائل اعتقادی و روان‌شناسی به خصوص در حوزه سبک زنگی اسلامی در سالن همایشات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد.

وی علت تغییر در باورها را عامل افسردگی و عدم نشاط در جامعه عنوان و اظهار کرد: وجود لطافت روح در خانم‌ها موجب باورمندتر شدن آن‌ها نسبت به آقایان شده است.

این کارشناس مسائل فرهنگی در ادامه ابراز کرد: خانم‌ها در مسائل غیبی، باورها و مسائل یقینی احساسی و باورمندتر از آقایان هستند در حالیکه سیستم وجودی آقایان منطق‌گرا است.

نخبه برجسته بسیج کشور با اشاره به افزایش خرافات در زندگی مردم گفت: مواظب خرافات و موضوعات شیطانی باشید واجازه ندهید در فضاهای مجازی با اعتقادات شما بازی کنند.

وی با بیان تاکیدات فراوان در دین اسلام جهت تربیت صحبح فرزندان گفت: با توجه به ویژگی های رفتاری زنان و مردان، حرف مرد در مسائل احکام دین یازده برابر حرف زن موثر است.

سعید عزیزی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) «اگر عاشق اهل بیت هستید مدیون مادر خود هستید» اذعان داشت: بسیاری از مشکلات در دوران تشکیل نطفه، بارداری و شیردهی رخ می‌‌دهد؛ پس مادران گرامی در دوران بارداری از گوش دادن به موسیقی‌های غیر هارمونیک بپرهیزند چراکه اثر شاخصی بر روی ذهن جنین می‌گذارد.

نخبه برجسته بسیج کشور غیرت را به دونوع غیرت در اجتماع و خانواده تقسیم کرد و توضیح داد: دفاع از حریم تا پای جان از نوع غیرت در جامعه و محبت بدون شرط و لبخند بدون انتظار جزء غیرت در خانواده است.

وی در ادامه تشریح کرد: نقطه ضعف مردان از لحاظ روان‌شناسی در چشم و زبان و نقطه ضعف زنان درگوش و دهان است و بسیاری از بی حیایی ها و بی حجابی ها از همین اعضاء سر می زند.

عزیزی با توضیح  بحث رفلکس دانشگاه آکسفورد و چشم زخم بیان کرد: خانم‌ها مواظب رفلکس نگاه آقایان چشم چران باشند چراکه القاء انرژی‌های منفی ذهن از طریق چشم قابل انتقال و تاثیر گذار است.

این کارشناس مسائل فرهنگی با بیان انواع حیا در رفتار عموم جامعه عنوان کرد: در رفتار خانم ها و آقایان حیا از درون(عفت) و حیا از بیرون( حجاب) سرچشمه می گیرد.

وی در پایان گفت: باورها از طریق چشم و گوش در انسان ها نهادینه می شود ؛ گوش کردن به موسیقی در باورها اثر می‌گذارد پس نباید اجازه دهیم  باورها و اعتقادات اصیل ما تغییر کند چراکه با تغییر باورها دیگر چیزی برای انسان باقی نمی‌ماند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/و

مطالب مرتبط

2 پاسخ به “افسردگی و عدم نشاط نتیجه تغییر در باورهاست/ گوش کردن به موسیقی باعث تغییر در باورها می شود”

 1. پیمان گفت:

  معلومات این کارشناس فرهنگی ناقص است
  ایشان درکی از ماهیت موسیقی ندارد
  با نظرش به شدت مخالفم

 2. موافق گفت:

  منظورش موسیقی غیرسازگار با روح انسان است
  ذات موسیقی مفیده اما نه موسیقی های مبتذل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار