ترویج دین و اقامه نماز یکی از وظایف اصلی شوراها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 101242
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۹:۰۶
امام جمعه قزوین تاکید کرد:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه اقامه نماز و دین از وظایف شوراها است ابراز کرد: جای بسی تاسف دارد که ساعات کاری بعضی افراد خروجی مناسبی ندارد، بسیاری از مشکلات کنونی جامعه ناشی از عدم توجه به اقامه نماز و دین است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی پیش از ظهر امروز در همایش استانی تجلیل و گرامیداشت روز ملی شوراها که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی استان قزوین با بیان اینکه پیامبر بزرگ اسلام همیشه مردم را به مشورت توصیه می‌کردند، اظهار کرد: زمانی که پیامبر(ص) به عنوان فردی آگاه از دیگران مشورت می‌گیرند این تنها به منظور رشد و شکوفایی عقلی مردم است.

این مسئول با اشاره به اینکه مشورت راهکاری برای نظر خواهی و مشارکت مردمی است، اذعان کرد: حضور افراد مطلع، آگاه و بصیر در جامعه موجب بالندگی هرچه بهتر آن می‌شود.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم بیان کرد: کسانی که در هر فضای مشورتی قرار می‌گیرند باید تلاش کنند تا با کسانی که طبق فرموده خدا دارای شایستگی مشورت کردن هستند، مشورت کرده تا جامعه به بالندگی برسد.

این مسئول اضافه کرد: اولین موضوع حائز اهمیت در شوراهای شهر، تامین امنیت و حفظ آبرو، جان، مال و فرزندان شهروندان است و شوراها نیز به عنوان نمایندگان مردم باید آن را در اولویت امورات خود قرار دهند.

عابدینی با بیان اینکه شوراها در قبال شهروندان مسئول و پاسخگو هستند، گفت: در بحث خدمت‌رسانی نباید کافر، مسلمان و چپ و راست را از هم متمایز کرد بلکه خدمت‌رسانی باید عادلانه و بی غرض انجام گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه اقامه نماز و دین از وظایف شوراها است ابراز کرد: جای بسی تاسف دارد که ساعات کاری بعضی افراد خروجی مناسبی ندارد، بسیاری از مشکلات کنونی جامعه ناشی از عدم توجه به اقامه نماز و دین است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، عنوان کرد: برای حل عینی مشکلات شهر باید به شوراها روی آورد و برای ایجاد جامعه اخلاقی باید دین را در جامعه نهادینه کرد.

این مسئول با بیان اینکه در اجرای قوانین نباید جیره‌خوار ستمگران بود، تصریح کرد: ننگ و رسوایی برای افرادی است که در خدمت فرعونیان‌اند چرا که فرعون با تحقیر قومش به آنها تسلط یافت و این همان کاری است که آمریکا امروز انجام می‌دهد.

عابدینی در ادامه افزود: برپایی عدالت، انجام کار و وظیفه به نحو احسن، نشانه یک نماینده معتقد و پای بند به ارزش‌های اسلامی است.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار