اقتصاد دانش بنیان راهکار اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است
کد خبر: 104133
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶
سرپرست اداره‌ حمایت از سرمایه‌گذاری قزوین:
شاخص : سرپرست اداره‌ کل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری قزوین گفت: حمایت از سرمایه گذاری و استفاده از اقتصاد دانش بنیان راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، بهنام ملکی دیروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی با اشاره به اینکه همه باید در تحقق اقتصاد مقاومتی دخیل باشند اعلام کرد: حمایت از سرمایه گذاری و استفاده از اقتصاد دانش بنیان راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی است.

سرپرست اداره‌ کل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری قزوین تصریح کرد: استفاده از صنایع هایتک اقتصاد را از عقب ماندگی نجات می‌هد و اقتصاد دانش بنیان نیازمند تکنولوژی روز است.

این مسئول با اشاره به شاخص‌های اقتصادی استان گفت: ۱۷ درصد شاغلان استان در بخش کشاورزی، ۳۱ درصد در بخش صنعت، ۱۰ درصد در بخش آب، برق و گاز و ۴۰ درصد هم در بخش خدمات فعالیت می‌کنند.

ملکی با بیان اینکه استان قزوین دارای ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی است، تاکید کرد: به جای توسعه شهرک های صنعتی به سمت شهرک های علمی و فن آوری حرکت کنیم.

وی نرخ بیکاری در استان ۱۲ درصد اعلام کرد و افزود: البته نرخ مشارکت اقتصادی ۴۱٫۳ درصد و سهم شاغلان در بخش‌های کشاورزی ۲۲، صنعت۳۴ و خدمات ۴۴ درصد است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار