اقتصاد دست‌مایه‌ای اثرگذار در منافع انتخاباتی/ خرید شب عید تحت تاثیر فضای انتخاباتی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 92056
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۵۶
عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره):
شاخص : عضو هیئت علمی دانشگاه بین الملل با اشاره به مقطعی بودن گره زدن مسائل سیاسی به اقتصادی، گفت: گشایش کوتاه مدت در تامین مایحتاج مردم پیامدی جز تبلیغات انتخاباتی نداشته و اثر محسوسی در اقتصاد و قدرت خرید ملت ندارد.

محمدرضا خانلری در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به دوره بعد از برجام و بازگشت مقادیری از پول‌های بلوکه شده، اظهار کرد: ورود سرمایه و منابع مالی در بازه کوتاه مدت، تاثیر چشم‌گیری در اقتصاد کشور ندارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌الملل در ادامه با اشاره به اینکه مبالغ دریافت شده میلیاردها تومان است افزود: اگر این مبالغ در راه ملی صرف شود قطعاً نمود قابل ملاحظه‌ای در اقتصاد کشور خواهد داشت.

این مسئول با بیان اینکه با ورود نقدینگی تورم افزایش می‌یابد تاکید کرد: با وارد شدن سرمایه به چرخه تولید تورم کاهش می یابد و با در نظر گرفتن این فاکتورها پیش بینی می‌شود بهبود شرایط اقتصادی با تکیه به برجام نیاز به بازه زمانی طولانی دارد.

خانلری با اشاره به شروع خریدهای سال نو، تصریح کرد: با توجه به اینکه این ایام مصادف با انتخابات شده باید این ۲ را کنار هم دید زیرا دولت سعی می‌کند بهبودی کوتاه مدت و موقتی در امور اقتصادی ایجاد کند.

وی در ادامه توضیح داد: گشایش کوتاه مدت در تامین مایحتاج مردم پیامدی جز تبلیغات انتخاباتی نداشته و اثر محسوسی در اقتصاد و قدرت خرید ملت ندارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌الملل با اشاره به وضع پرتلاطم کشور در فضای انتخاباتی بیان کرد: در وضعیت فعلی متاسفانه اقتصاد دست‌مایه‌ای برای اثرگذاری موقت و گذرا در تثبیت موقعیت و منافع انتخاباتی قرار گرفته است.

خانلری ابراز امیدواری کرد: دولت برای فروکش کردن اعتراضات و ایجاد آرامش در جامعه کاهش مقطعی در قیمت‌ها با فرا رسیدن سال جدید اتخاذ کند.

وی با اشاره به مقطعی بودن گره زدن مسائل سیاسی به مسائل اقتصادی، افزود: تداوم این سیاست بستگی به نتیجه انتخابات داشته و اگر با انتخابی شایسته مجلسی مقتدر تشکیل دهیم قطعا شرایط مطلوب تر خواهد شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار