اقتصاد صادرات محور به جای خام فروشی/ پروژه‌های نیمه‌تمام باید به بخش خصوصی اختصاص داده شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90331
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۱۳
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین با اشاره به اقتصاد صادرات محور تاکید کرد: تمام پروژه‌های نیمه تمام باید به بخش خصوصی ارجاع داده شود و مدیران حق صرف اموال بیت‌المال را در این امور ندارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، فریدون همتی در جلسه شورای اداری استان با اشاره به اینکه مسئولان باید در حرف و عمل صداقت داشته باشند، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها برای اجرای این امر باید با بی‌طرفی کامل و تعامل با یکدیگر عمل کنند و به تمام افرادی که از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده‌اند احترام گذاشته شود.

استاندار قزوین با بیان اینکه با هر گونه دخالت مدیران در انتخابات برخورد می‌شود، گفت: فضای انتخابات باید از امنیت و آرامش خاصی برای حضور حداکثری مردم برخوردار باشد.

این مسئول با اشاره به اینکه اقتصاد مبتنی بر صادرات یعنی تولید محصول با کیفیت بالا و قیمت پایین، تصریح کرد: اقتصاد کشور باید به جای خام فروشی، صادرات محور باشد و تولیدات در همین راستا مدیریت شود.

همتی به استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای عملی کردن اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و افزود: تمام پروژه‌های نیمه تمام باید به بخش خصوصی ارجاع داده شود و مدیران حق صرف اموال بیت‌المال را در این امور ندارند.

وی با بیان اینکه نباید در مورد افراد از روی شنیده‌ها و احتمالات قضاوت کرد، گفت: قانون در همه امور ملاک است و رعایت آن نشان دهنده پایبندی به ارزش‌های انقلاب اسلامی خواهد بود و اگرکسی شجاع و مسئولیت‌پذیر نباشد لایق اداره هیچ دستگاهی نیست.

استاندار قزوین بیان کرد: انتقادات نماینده ولی فقیه در تمام امور را پذیرا هستیم و در جهت رفع دغدغه‌ها و نگرانی‌ها تلاش خواهیم کرد و همه مدیران موظفند با تعامل و ارتباط همه جانبه با جامعه روحانیت و ارگان‌های دیگر به انجام وظیفه خود بپردازند.

این مسئول با اشاره به نتایج به دست آمده از برجام، ابراز کرد: در این موفقیت آمریکا هیچ لطفی در حق ملت ایران نکرده بلکه رهنمودهای مقام معظم رهبری، خون پاک شهیدان، مقاومت مردم و تلاش‌های تیم مذاکره به ثمر نشسته است.

همتی با بیان اینکه این موفقیت متعلق به تمام ملت ایران است، تاکید کرد: برای اجرای اهداف و برنامه‌های پسا برجام نیازمند همدلی و هم‌زبانی مسئولین و مردم در ابعاد مختلف جامعه هستیم.

وی همچنین در خصوص اجلاس سراسری نماز اظهار کرد: با توجه به حضور معاون رئیس جمهور و هیئت همراه، تمام کارها باید برنامه‌ریزی شده و به بهترین شکل انجام شود.

انتهای پیام/۱۳۰۰/پ۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار