اقتصاد مقاومتی الویت اصلی کشور/ مشکلات اقتصادی کنونی ایران به دلیل سوء مدیریت‌ها، نداشتن نظریه و پروژه های اقتصادی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77026
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۹
حسن عباسی
شاخص : کارشناس مسائل استراتژیک گفت: ملت باید آگاه باشند که مشکلات اقتصادی ایران در سوء مدیریت‌ها و نداشتن نظریه و پروژه اقتصادی است نه چیز دیگر.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حسن عباسی کارشناس مسائل استراتژیک در همایش بزرگداشت شهید قدرت‌الله چگینی با عنوان “معلم شهر ما” که در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، با اشاره به این‌که مشق زندگی انقلابی همواره با سختی همراه است اظهار کرد: شناخت مسیری که برای اسوه انقلاب بوجود آمده مشی انقلاب را نشان می‌دهد.

وی با بیان این‌که عده‌ای سعی دارند هویت شهدای انقلاب را تخریب کنند، ابرازکرد: در هر شهر افرادی هستند که نقش بسیار مهمی در انقلاب داشته‌ و عده‌ای نیز به هر دلیلی به دنبال سهم‌خواهی بوده و تلاش می‌کنند تا افراد انقلابی را کنار بزنند.

این استاد دانشگاه با اشاره به این‌که شهید چگینی فرمانده جنگ نرم بوده است،افزود: در جنگ نرم قلب و ذهن افراد را نشانه می‌گیرند و با مدیریت خاصی می‌توانند قلب افراد را تسخیر کرده و در فکرشان شبهه ایجاد کنند؛ ما نیز  باید همانند شهید چگینی به بازپس‌گیری ذهنی جوانان مان حساس باشیم و اجازه نفوذ دشمن به افکار جوانان را ندهیم.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: راهکار حل معضلات امروزه کشور، مقابله به جنگ نرم است؛ کشور در حال حاضر درگیر دنیاگرایی، سیاست‌بازی و تهاجم فرهنگی شده است.

مسئول اندیشکده یقین در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات بیان کرد: مرگ بر منافق واقعی را باید در زمان انتخابات نشان دهیم ،باید بدانیم طبق فرمایش خداوند متعال انسان ها با فتنه ها آزمایش می شود.

عباسی در ادامه با اشاره به موضوع مذاکرات خاطرنشان کرد: قدرت شهدا، رزمندگان و دانشجویان هسته‌ای، استکبار جهانی را پای میز مذاکره نشاند اما عده‌ای  فقط در حد حرف اذعان دارند که ما به یک قدرت‌ منطقه ای تبدیل شده ایم.

وی اظهار کرد: عده‌ای لباس روحانیت به تن داشته اما درد دین ندارند و اینها افرادی هستند که می‌گویند اقتصاد ایران باید الگوی لیبرالی پیدا کند و  باید برای آن سند تهیه می‌کنند.

این استاد دانشگاه در ادامه بیان کرد: اگر هر روز اولویت‌های اولیه یک ملت تغییر کند آن کشور نابود خواهد شد؛ تغییر اولویت‌ها خواسته دستگاه‌های جاسوسی  است و با این کار کشور را به رکود کشانده و از اولویت‌ها دور می‌کنیم.

این کارشناس مسائل سیاسی از وضعیت بانکداری و بورس کشور انتقاد کرد، و گفت: بورس یک نوع قمار بوده و اقتصاد جهان عملأ در حال شکست است؛ مراجع عظام مسؤولین را فراخوانده و گفتند برای این‌که ربا زندگی مردم را برداشته شود باید چاره‌ای بیندیشید در حالی که مسؤولین توجهی ندارند و کار خود را انجام می‌دهند.

وی در ادامه تاکید کرد: مردم باید انتظار خود را از شرایط برجام و پسابرجام بدانند، کسی که می‌گوید در پسابرجام وضعیت کشور به لحاظ اقتصادی تغییر خواهد کرد دروغگوست؛ مردم بدانند در شرایط پسابرجام نیز آبی برای کشور گرم نمی‌شود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: امید واهی دادن به مردم که بیش ار ۲۰ ماه منتظر نتیجه مذاکرات باشند اشتباه است و باید این امید از بین برود و مردم بدانند که نباید اظهار امیدواری کنند و اگر هم در  مذاکرات و توافقات به نتیجه‌ای برسیم به نفع کشورهای اروپایی است.

مسئول اندیشکده یقین در ادامه افزود: ملت باید آگاه باشند که مشکلات اقتصادی ایران در سوء مدیریت‌ها و نداشتن نظریه و پروژه اقتصادی است نه چیز دیگر.

عباسی در پایان با تاکید بر اقتصاد مقاومتی به عنوان الویت اصلی کشور گفت: اگر قرار بود مناسبات و روابط دیپلماتیک مشکل ما را حل کند خود کشورهای اروپایی و آمریکایی مشکل بدهی‌های خود را حل می‌کردند؛ پس ما باید هسته‌های اقتصادی و اقتصاد مقاومتی تشکیل دهیم تا مردم را از آلوده شدن به قمار در بورس‌ها و ربا در بانک‌ها نجات دهیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار