اقتصاد مقاومتی لازمه پیشرفت حداکثری در بخش کشاورزی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 105519
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴
نماینده مردم قزوین در مجلس:
شاخص : نماینده مردم قزوین گفت: اقدام و عمل باید در تمامی حوزه‌ها به ویژه در بخش کشاورزی ورود پیدا کند تا بتوانیم در پایان سال جاری کارنامه قابل قبولی در زمینه عملی شدن اقتصاد مقاومتی ارائه کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی اظهار کرد: امنیت غذایی از مهم‌ترین ارکان بقای جامعه محسوب می‌شود که این رسالت بر عهده جهاد کشاورزی است.

وی با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی در کشور، افزود: جهاد کشاورزی در تامین امنیت غذایی مردم نقش مهم و بسزایی در جامعه ایفا می‌کند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اقدامات چشمگیری در بخش کشاورزی به منظور ساماندهی و مدیریت آب و همچنین تغییر الگوی کشت محصولات صورت گرفته است.

محمدی با اشاره به جایگاه قزوین در بخش تولیدات کشاورزی،گفت: استان قزوین در زمینه تولید محصولات کشاورزی به ویژه پسته و زیتون رتبه برتری را در کشور به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی نیازمند رویکردی مناسب است، عنوان کرد: توجه به برنامه‌های موثر اقتصاد مقاومتی موجب پیشرفت استان در زمینه تمامی محصولات کشاورزی و همچنین دست یابی به رتبه‌های کشوری می‌شود.

این مسئول با تاکید بر توجه مقام معظم رهبری در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی، ابراز کرد: وجود ظرفیت‌های مناسب کشاورزی در استان قزوین فرصت مناسبی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی  فراهم ساخته است.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: اقدام و عمل باید در تمامی حوزه‌ها به ویژه در بخش کشاورزی ورود پیدا کند تا بتوانیم در پایان سال جاری کارنامه قابل قبولی در زمینه عملی شدن اقتصاد مقاومتی ارائه کنیم.

این مسئول ادامه داد: جهاد کشاورزی در دوران بعد از انقلاب و همچنین در طول هشت سال جنگ تحمیلی خدمات ارزنده‌ای به کشور عرضه داشته و تلاش این جهادگران بر کسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به اینکه روحیه جهادی باید در تمامی ارگان‌ها نهادینه شود خاطرنشان کرد: جهادگران همواره دارای روحیه جهادی و انقلابی هستند که این روحیه و عملکرد را باید در سطح جامعه به نمایش گذاشت.

محمدی در پایان با اشاره به اهمیت بحث اشتغال در استان تصریح کرد: رفع مشکل بیکاری مستلزم هم افزایی و همدلی مسئولین و دستگاه‌های اجرایی استان در این امر مهم است.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار