ایران جانبی

» اقتصاد گردشگری در کشور مغفول مانده است
کد خبر: 186237
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲:۳۲
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور:
شاخص : معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: اقتصاد گردشگری در کشور مغفول مانده است و باید همه دستگاه های تاثیرگذار و نقش آفرین در این حوزه با جدیت بیشتری وارد عمل شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، ولی تیموری امروز در ستاد اجرایی خدمات سفر استان قزوین که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد گردشگری در کشور مغفول مانده است و باید همه دستگاه های تاثیرگذار و نقش آفرین در این حوزه با جدیت بیشتری وارد عمل شوند.

وی افزود: امروزه تمام دنیا صنعت گردشگری را از منابع پاک و تجدیدپذیر قلمداد کرده و بر روی آن سرمایه گذاری می کنند.

این مسئول گفت: مزایا و منافع اقتصاد گردشگری به صورت مویرگی و شبکه ای کل جامعه را در برگرفته و تمامی شهروندان از مزایای آن منتفع می شوند.

تیموری ادامه داد:طبق آمار جدید سازمان های بین المللی، صنعت گردشگری در حوزه اشتغالزایی در سطح جهان پیشتاز بوده و از هر ۱۰ شغل جهان یک شغل مربوط به حوزه گردشگری است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، اضافه کرد: هزینه های ایجاد اشتغال در گردشگری ۶۰ درصد از حوزه های دیگر پایین تر است و باید از این منبع خوب و ظرفیت بالا برای رونق اقتصادی و اشتغالزایی در سطح کشور بیشتر بهره برد.

وی افزود: سالانه ۲۸۰ میلیون نفر از جاده های استان قزوین عبور می کنند و باید با برپایی نمایشگاه های عرضه صنایع دستی و آثار صنعتی برای جذب آنها و رونق اقتصادی منطقه و استان تلاش کرد.

این مسئول اضافه کرد: باید در تعطیلات نوروزی ایمنی و سلامت مردم مورد توجه دستگاه های متولی قرار گیرد و برای حفظ شئون مردم، احترام به مسافران نوروزی و تامین مایحتاج آنها تلاش کنند.

تیموری با تاکید بر گردشگری مسئولانه و پایدار ادامه داد:برقراری ارتباط دوسویه گردشگران با جامعه محلی که نیازهای گردشگران را برطرف کند موجب رشد گردشگری در منطقه و استان خواهد شد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار