Iranjb.ir

اقدام متناسب دستگاه دیپلماسی کشور نسبت به اقدامات اخیر آل‌سعود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88439
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۱
نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس خواستار شد:
شاخص : نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: دستگاه دیپلماسی کشورمان باید در برابر این حرکات مغرضانه عکس العمل قاطع و جدی نشان دهد و اگر ما در مقابل آنها موضع انفعالی داشته باشیم گستاختر خواهند شد.
IMAGE635329273474379721

شاخص نیوز : داود محمدی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی درباره اعدام شیخ مجاهد آیت الله نِمر اظهار کرد: رفتارهای امروز سران آل سعود نشاندهنده سردرگمی آنها در حکومت داری است که آنها را با سرعت بیشتری به سمت سراشیبی سقوط هدایت خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: امروز فرمایش رهبری بیشتر برای همه جهانیان به اثبات می‌رسد که فرمودند:” یک عده جوان ناپخته در رأس حکومت عربستان سعودی قرار گرفته‌اند که با تصمیمات نادرست خود این کشور را به ورطه نابودی می‌کشانند.”

این کارشناس سیاسی اذعان کرد: در این سال‌های اخیر اقدامات نابخردانه‌ای چون واژگونی جرثقیل در خانه خدا، جان باختن حجاج در سرزمین منا و امروز نیز که با اعدام این روحانی فقیه، نشان دادند در اوج بی‌تدبیری و ناشایستگی قرار گرفته‌اند.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: امروز با شهادت شیخ نِمر در کشور عربستان حرکت‌های خودجوش مردمی شکل می‌گیرد که خون این شهید بزرگوار دودمان آنها را برباد می‌دهد.

وی ابراز کرد: در عرصه‌های بین المللی نیز هم اکنون عربستان در گرداب‌های زیادی گرفتار شده‌اند و تلاش آنها برای خروج از این شرایط امکانپذیر نیست.

محمدی عنوان کرد: معتقدم با این سردرگمی امروز عربستان به زودی آثار این حرکات غیرعقلایی خود را می‌بینند.

وی درباره موضع گیری دستگاه دیپلماسی کشور درباره اعدام شیخ نمر، تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی کشورمان باید در برابر این حرکات مغرضانه عکس العمل قاطع و جدی نشان دهد و اگر ما در مقابل آنها موضع انفعالی داشته باشیم گستاختر خواهند شد.

این نماینده مجلس بیان کرد: سران سعودی در فاجعه منا نیز با یک نهیب رهبری عقب نشینی کردند آنها در عمل ثابت کرده‌اند برخورد نرم و منعطفانه با آنها جواب نمی‌دهد و باید با آنها قاطعانه برخورد کرد.

وی در پایان گفت: دستگاه دیپلماسی کشورمان باید با اقدام متناسب که زمینه بازدارندگی داشته باشد جسارت‌های عربستان به مسلمانان، را پاسخگو باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار