ایران جانبی

الزام به پرداخت حق الوکاله فقط از طریق کارت‌خوان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 195115
تاریخ انتشار: 5 سپتامبر 2019 - 12:45
شاخص : رئیس سازمان امور مالیاتی جزئیات برنامه این سازمان برای مالیات ستانی از 10 تا 20 صنف، بعد از پزشکان را تشریح کرد که بر این اساس ...

به گزارش شاخص نیوز: رئیس سازمان امور مالیاتی جزئیات برنامه این سازمان برای مالیات ستانی از ۱۰ تا ۲۰ صنف، بعد از پزشکان را تشریح کرد که بر این اساس، پرونده وکلا و فروشگاه ها روی میز این سازمان قرار خواهد گرفت.

«امیدعلی پارسا» در گفت و گو با ایرنا با بیان این که به تدریج همه مشاغل و اصناف کشور تحت پوشش مالیات قرار خواهند گرفت، افزود: قانون اکنون صنف پزشکان را برای این اقدام انتخاب کرده و در آینده نزدیک به سراغ دیگر اصناف خواهیم رفت. به طوری که دریافت مالیات از ۱۰ تا ۲۰ صنف جدید تا پایان شهریور انجام می‌شود. به گزارش ایرنا، دریافت مالیات از وکلا در سال‌های گذشته محل بحث بوده و ادعای فرار مالیاتی درباره آن ها مطرح شده است. بدین صورت که به رغم لزوم درج مبلغ حق الوکاله وکلا در قراردادها طبق قانون، در بسیاری موارد از این اقدام خودداری شده یا رقم‌های غیرواقعی را برای آن اعلام می‌کنند که فرار مالیاتی محسوب می‌شود و تاکنون اقدام جدی برای رفع این مشکل انجام نشده است.

در این زمینه و بر اساس طرحی برای سامان دهی پرداخت مالیات وکلا، قرار است پرداخت حق‌الوکاله از طریق دستگاه‌های کارت خوانی که به حساب بانکی وکلا متصل است، انجام شود.

منبع:ایران جیب

انتهای پیام/۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار