ایران جانبی

الکترونیکی‌شدن عوارضی‌ها بسیاری از سرپرست های خانوار را بلاتکلیف کرد/ مسئولان پاسخگوی ما نیستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 192006
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
در تجمع کارکنان راهداری قزوین مطرح شد؛
شاخص : جمعی از کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین نسبت به وضعیت نابسامان شغلی خود تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین پیش از ظهر امروز نسبت به بلاتکلیفی از وضعیت کاری خود پس از الکترونیکی شدن عوارضی‌ها و سنوات مقابل استانداری تجمع کردند.

یکی از کارکنان به نمایندگی از سایر کارکنان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: این شرکت ۱۳۵ پرسنل دارد که سال‌ها پیش زیر نظر شرکت ملی آزادراه فعالیت می‌کرد.

وی افزود: پس از چند مدت شرکت ملی آزاد راه تمام پرسنل را با همان حق و حقوق به شرکت راه و ترابری  تحویل داد اما بعد از الکترونیکی شدن عوارضی از ۲۸ اسفند ماه تمام پرسنل بیکار شدند.

این کارمند با اشاره به اینکه قرار داد ما با این شرکت تا ۳۱ مردادماه ادامه دارد، اظهار کرد: اکنون شرکت راه و ترابری هم تصمیم دارد پرسنل را با هر سابقه‌ای بدون در نظر گرفتن سنوات تحویل یک شرکت پیمانکاری دهد.

وی ادامه داد: از آنجایی که تمام پرسنل بالای ۱۰ سال سابقه دارند و مشمول سختی کار شده‌اند چگونه می‌توانند با پیمانکار ادامه فعالیت داشته باشند چراکه ممکن است بعد از چند ماه مجدد با ما قرارداد نبندند.

این کارمند بیان کرد: تمام پرسنل با سختی کاری که شامل حالشان بود، ماهانه حدود ۴ میلیون تومان دریافتی داشتند و اکنون در نظر دارند که ما را به پیمانکارانی تحویل دهند که با شرایط عادی و بدون در نظر گرفتن سختی کار با حقوق بالای یک میلون تا ۲ میلیون تومان فعالیت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برخی کارگران در سال‌های آخر خدمت به سر می‌برند و تا سه ماه دیگر بازنشسته می‌شوند که تکلیف آن‌ها چه می‌شود؟! تصمیمی که گرفته شده امنیت شغلی ندارد و قرارداد آن مشخص نیست چراکه ممکن است پیمانکار بعد از سه ماه با ما قرارداد نبندد.

کارمند راهداری قزوین افزود: پنجشنبه هفته گذشته برای حل مشکل به اداره کار مراجعه کردیم که در پاسخ گفتند کاری از دست ما برنمی‌‌آید و می‌توانید به تهران مراجعه کنید.

وی اضافه کرد: قبلا هم که برای همین مشکل مراجعه کردیم در جواب گفتند که بیکار نشدید و برایتان کار تعریف شده است؛ به طوریکه برخی از کارکنان را تحویل راهداری در آزادراه‌ها و برخی را در قسمت اداری راهداری با حقوق و مزایای بسیار کمتر از دریافتی قبلی جای دادند.

این کارمند با بیان اینکه در گذشته با تمام پرسنل قرارداد سالانه منعقد می‌شد، گفت: از زمانی که زیر نظر آزادراه رفتیم یک سال با یک شرکت پیمانکاری کارستان قرارداد بستیم که تا ۳۱مرداد به پایان می‌رسد اما از این تاریخ به بعد تکلیف هیچ کدام از ما مشخص نیست که آیا ما را به پیمانکار تحویل بدهند یا خیر؟!.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار