الگوگیری جامعه طلاب از راه شهید نواب صفوی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89606
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۳:۰۳
مدیر حوزه علیمه قزوین تاکید کرد
شاخص : مدیر حوزه علیمه قزوین با اشاره به الگوگیری جامعه طلاب از راه شهادت نواب صفوی گفت: مبارزینی چون شیخ نمر ادامه دهنده راه شهید صفوی هستند.

حجت‌الاسلام علی عباسی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شاخص، در خصوص شهادت نواب صفوی اظهار کرد: تمام مبارزین انقلاب همانند نواب صفوی با ذهنیت انقلابی و حمایت از آن وارد میدان مبارزه با استکبار شدند.

مدیر حوزه علیمه قزوین با اشاره به شجاعت، رشادت و روحیه ظلم ستیزی نواب صفوی گفت: مبارزین از اوابل انقلاب با الگوگیری از شهید نواب صفوی و با پیش گرفتن راه ایشان خط مبارزه با ظلم را ادامه داده اند.

این مسئول با بیان اینکه این شهید بزرگوار راه مبارزه در امور فرهنگی و سیاسی را در پیش داشته، گفت:  مبارزات شهید نواب صفوی اسلام را در حوزه های عبادت‌ و فرهنگی به مردم نشان داد.

عباسی با اشاره به این‌که مردم نباید نسبت به جامعه بی تفاوت باشند افزود: مسلمانان باید نسبت به  فقرا و مبارزه با ظلم احساس مسئولیت کنند چرا که در پایداری انقلاب اسلامی تاثیرگذار است.

وی با اشاره به الگوگیری جامعه طلاب از  راه شهید نواب صفوی بیان کرد: از آنجا که خون انسان‌های مجاهد بی نتیجه نخواهد ماند اثر بسیار مثبتی در الگوپذیری حوزه های علمیه دارد.

مدیر حوزه علیمه قزوین در ادامه گفت: راه و روش روحانیون مبارز در خصوص نهضت‌های اسلامی تاثیرگذار است چرا که در درستی راه خود ثابت قدم بوده و مبارزات خود را به بهترین شکل و با اهداف والایی پایه ریزی کرده بودند.

این مسئول تاکید کرد: روحانیون باید با مراجعه مکرر به منابع و آموزه های دینی به چگونگی راه شهید نواب صفوی پی ببرند و مومنین را به جهاد و مبارزه با منافقین و ظالمان دعوت کنند.

عباسی با اشاره به  اینکه شیخ نمر نمونه بارزی از شهید نواب صفوی است، گفت: این روحانی مبارز راه ظلم ستیزی  را در پیش گرفت که ادامه دهنده راه مبارزانی همچون نواب صفوی است که علیه فتنه و کفار برخاسته بود.

وی در انتها با اشاره به اینکه در کشورهای مختلف افرادی با حقیقت مبارزه می کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به استکبار جهانی و پایه ریزی فرقه های مختلف سعی به انحراف کشاندن دین اسلام دارند  بنابراین روحانیون  باید با عوامل استکبار و مخالفین اسلام مبارزه کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار