مذاکرات نتیجه‌ای جز عهدشکنی امریکا نداشت/ تنها راه خروج از مشکلات، همان مقاومت مدنظر رهبری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 190553
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲:۴۶
امام جمعه شهر اقبالیه:
شاخص : امام جمعه شهر اقبالیه گفت: مقام معظم رهبری نیز بیان می‌کند که «امریکا مورد اعتماد نیست» و البته این عدم اعتماد را مسئولان دیدند و دریافتند که امریکا هیچ تعهدی ندارد.

حجت الاسلام سیدمرتضی فاطمیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، اظهار کرد: همان طور که مقام معظم رهبری بیان کردند نیز مقاومت، تنها راه پیروزی بر مشکلات کشور است و این سخن رهبری برگرفته از وحی الهی است که خداوند به پیامبراسلام(ص) می‌فرماید؛ «باید در برابر دشمن استقامت بورزید و این استقامت را به کسانی که از شما پیروی می‌کنند نیز بیاموزید».

وی افزود: به تعبیر امام راحل، امریکا یک شیطان بزرگ است و این یک واقعیت است که آمریکا یک قُلدُر زورگیر و به دنبال باج گیری است چراکه امروز همچون دزدان سرگردنه با ابزارهای پیشرفته زور و ستم خود را به ملت‌های مظلوم تحمیل می‌کند.

فاطمیان با اشاره به قدرت زور و استکبار امریکا، گفت: امریکا هم از آل سعود، دلارهای میلیاردی دریافت می‌کند و هم او را به گاوشیرده تشبیه می‌کند و در برابر این زور و استکبار خود، قدرت و توانمندی ایران اسلامی را می‌بیند چراکه ایران اسلامی مقاومت را تجربه کرده و تجربه این کشور در سوریه، عراق، فلسطین و یمن موفق بوده است.

امام جمعه شهر اقبالیه ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز بیان می‌کند که «امریکا مورد اعتماد نیست» و البته این عدم اعتماد را مسئولان دیدند و دریافتند که امریکا هیچ تعهدی ندارد و در برابر تعهدات خود، برجام را لغو کرد و کشورهای اروپایی نیز شرایطی همچون امریکا را دارند.

ایران اسلامی امروز در خاورمیانه حرف اول را می‌زند

وی با اشاره به مهمترین مولفه‌های پیروزی و استقامت کشور، گفت: مقاومت و استقامت تنها راه پیروزی است که نتیجه ارزشمند این مقاومت را در خروج داعش از سوریه، مقاومت در حشدالشعبی عراق و در فلسطین مشاهده کردیم؛ بدانیم که امروز تنها راه برون رفت از مشکلات همان مقاومتی است که مقام معظم رهبری به آن تاکید دارند.

فاطمیان در خصوص نتیجه مذاکره با دشمن ادامه داد: دشمن برای دست یابی به اهداف خود تلاش کرد اما موفق نشد و راه مذاکره را پیش گرفت و امروز برای مذاکره با ایران، کشورهایی همچون  ژاپن را واسطه قرار می‌دهد؛ این اقدامات از حیله و نیرنگ‌های دشمن است.

امام جمعه شهر اقبالیه با بیان اینکه ایران اسلامی امروز در خاورمیانه حرف اول را می‌زند، تصریح کرد: ما در طول سال‌ها، تجربه کرده‌ایم که به دشمن نمی‌توان اعتماد کرد و مذاکره با افرادی که مورد اعتماد نیستند، به کشور صدمه می‌زند.

فاطمیان در پایان خاطرنشان کرد: اگر امنیت برقرار باشد مشکلات دیگر قابل حل است؛ دستاورد بزرگ امنیت دفاعی کشور برگرفته از مدیریت حکیمانه رهبری است و  این رهنموردها موجب شده تا امروز در زمینه‌های مختلفی همچون دفاعی و نظامی خودکفا شویم.

انتهای پیام/ ۱۵۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار