امام جمعه در بحث زمین خواری هفت سنگان به امر رهبری لبیک گفته است
کد خبر: 109520
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱:۲۳
امام جمعه موقت قزوین:
شاخص : امام جمعه موقت قزوین در خصوص اظهارات استاندار مبنی بر اینکه تخلفات مدیران نباید در اذهان عمومی مطرح شود، گفت: امام جمعه که نباید مقلد استاندار باشد و در لبیک به مطالبات مقام معظم رهبری پیشگام است.

حجت‌الاسلام علی قابل امام جمعه موقت قزوین در گفتگو با خبرنگار شاخص با اشاره به سخنان آیت‌الله عابدینی امام جمعه قزوین در خصوص زمین‌خواری هفت‌سنگان اظهار کرد: مقابله با زمین‌خواری در راستای مطالبات مقام معظم رهبری از دستگاه‌های مختلف است که باید از تبدیل کاربری زمین‌های کشاورزی یا مکان‌هایی که نفع عمومی دارند جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه طبق گفته کارشناسان این زمین‌ها از مرغوب‌ترین زمین‌های کشاورزی هستند، عنوان کرد: با وجود اینکه چندی قبل این پرونده تا مجلس رفته و رسانه‌ای هم شده و طبق قانون، ساخت و ساز متوقف شده است اما مجددا فعالیت‌هایی را شروع  کردند.

قابل با بیان اینکه فعالیت مجدد این افراد موجب شد تا امام جمعه نسبت به آن متذکر شوند، گفت: از آنجا که امام جمعه باید در لبیک به مطالبات رهبر معظم انقلاب پیشگام باشد، در این مسئله به وظیفه خود عمل کرده است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند ” مقابله با زمین‌خواری عٌرضه می‌خواهد، عٌرضه به خرج دهید” تصریح کرد: امام جمعه محترم قزوین با بررسی‌ و اشراف کامل به این مسئله تصمیم گرفتند مردم را در جریان این تخلفات قرار دهند.

امام جمعه که نباید مقلد استاندار باشد

امام جمعه موقت قزوین در خصوص اظهارات استاندار مبنی بر اینکه تخلفات مدیران نباید در اذهان عمومی مطرح شود، اذعان داشت: این تحلیل مربوط به ایشان است، امام جمعه که نباید مقلد استاندار باشد، چراکه استاندار ملاحظات اداری خود را دارد و باید از جایگاه مدیرانش دفاع کند و امام جمعه هم وظایف خود را دارد.

قابل یادآور شد: می‌بینیم که مقام معظم رهبری هر سال به مناسبت‌های مختلف به این مسئله اشاره می‌کنند و گاهی که برخی تخریب‌ها صورت می‌گیرد تذکر می‌دهند که چرا از اول با آن مقابله نشده‌ است.

وی با بیان اینکه زمین‌خواری یک مطالبه و حق عمومی است، گفت: وقتی رهبر انقلاب موضوع زمینخواری را به عنوان یک آگاهی به جامعه و بیداری عمومی مطرح می‌کنند، امام جمعه هم مصداقی از آن را در استان دیدند و آن را متذکر شدند.

مردم در آگاهی از فیش‌های نجومی نامحرم نیستند

امام جمعه موقت قزوین در خصوص رسانه‌ای شدن فیش‌های حقوقی، تصریح کرد: ما در مملکتی هستیم که ادعا داریم چیزی از مردم پنهان نمی‌کنیم و مقام معظم رهبری هم بر این موضوع تاکید دارند.

قابل افزود: این درست نیست انتظار حمایت از مردم داشته باشیم اما وقتی خطایی از مسئولان رخ می‌دهد پنهان کنیم و ملت را نامحرم بدانیم.

وی تاکید کرد: چطور است که بعضی‌ها به خود اجازه می‌دهند اسناد محرمانه کشور را با رادیوهای بیگانه درمیان بگذارند و بگویند آزادی است اما به تخلفات که می‌رسد اینجا مردم را نامحرم بدانند؟!

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار