امام جمعه شهر دمشق با طلاب حوزه علمیه قزوین دیدار کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 46069
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ۲:۳۸
با حضور در مدرسه شیخ‌السلام
شاخص : امام جمعه شهر دمشق در دیدار با طلاب حوزه علمیه قزوین گفت: دشمن به دنبال آن است تا با اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی نهایت استفاده را ببرد.

به گزارش شاخص، شیخ عبدالله محمدکتمتو در این دیدار که صبح امروز انجام شد ضمن خرسندی از حضور جمع طلاب علوم دینی مدرسه شیخ الاسلام یادگیری زبان عربی را برای طلاب مهم  دانست و عنوان کرد: شما باید زبان اسلام را تقویت نموده چراکه با همین زبان است که می توانیم معارف دینی را به دنیا انتقال دهیم.

وی افزود: باید تلاش کنیم این زبان قرآنی را به خوبی فرابگیریم و این رسالت اصلی شما طلاب علوم دینی است.

امام جمعه شهر دمشق به عدم آشنایی کامل برخی طلاب با زبان عربی اشاره کرد و اذعان داشت: باید به این زبان مسلط باشیم چراکه دشمن همواره در کمین است تا در اصول دینی ما شبهه‌افکنی کرده و در ماهیت آیات و روایات خدشه وارد کند که باید در این حوزه هوشیارانه عمل کنیم.

محمدکتمتو با اشاره به تحولات اخیر در کشورهای خاورمیانه به ویژه فلسطین خاطرنشان کرد: سرزمین فلسطین؛ قسمتی از اسلام بوده و این سرزمین مدتی است که توسط رژیم صهیونیستی به غارت برده که باید به اسلام بازگردد.

وی با بیان لزوم وجود وحدت و همبستگی میان شیعه و سنی اظهار کرد: کشورهای غیراسلامی برای منافع خود همیشه متحد می شوند اماهمواره تفرقه و اختلاف را بین مسلمین ترویج می دهند که نباید اجازه دخالت به آنان را بدهیم.

وی وحدت را رمز پیروزی مسلمانان و موجب شکست دشمنان دانست و اذعان داشت: دشمنان اسلام به خصوص آمریکا و اسرائیل با بوجود آوردن گروه‌های تکفیری و داعش سعی دارند تا چهره اسلام را در دنیا خشن نشان دهند و از اختلاف‌افکنی بین مسلمانان نهایت استفاده را ببرند.

منبع: روابط عمومی دفتر امام جمعه قزوین

انتهای پیام/۲۰۰/د/م

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار