امام حسن عسکری(ع) در زمینه سازی پذیرش غیبت اهتمام ویژه داشتند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 154285
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین:
شاخص : معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به فعالیت های حضرت برای آماده سازی دوران غیبت ابرازکرد: امام (ع) مسئله غیبت امام زمان را برای مردم تشریح و سعی داشتند تا مردم را برای دوران غیبت آماده سازند.

حجت‌الاسلام عباس نظری معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به فرارسیدن میلاد با سعادت امام حسن عسگری(ع) اظهار کرد: زندگی امام حسن عسگری (ع) به دلیل مراقبت‌های شدید خلفای عباسی متفاوت‌تر از ائمه دیگر بود.

وی با اشاره به تلاش‌های عملی امام حسن عسکری(ع) افزود: معرفی حضرت مهدی عج الله به مردم یکی از وظایف آن حضرت بود که باتوجه خفقان شدید خلفای عباسی وظیفه بسیار خطیری زا بر عهده داشتند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: امام عسکری(ع) علی رغم شرایط نامساعد و محدودیت بسیار شدید حکومت عبّاسی؛ شاگردانی را تربیت کرد که هر کدام به سهم خود در نشر و گسترش معارف اسلام و رفع شبهات دشمنان، نقش مؤثّری داشتند.

نظری در ادامه گفت: امام عسکری(ع) با وجود تمام محدودیت‌ها و کنترل‌هایی که از طرف دستگاه خلافت به عمل می‌آمد، سلسله فعالیت‌های سری سیاسی را رهبری می کرد که با گزینش شیوه‌های بسیار ظریف پنهان کاری از چشم جاسوسان دربار به دور می ماند.

وی با اشاره به شیوه‌های تربیتی و تبلیغی این امام بزرگوار، عنوان کرد: امام حسن عسگری (ع) نسبت به انجام کارهای فرهنگی و دینی و نشر و گسترش معارف قرآن و اهل بیت (ع) اهتمام ویژه ای داشتند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به فعالیت های حضرت برای آماده سازی دوران غیبت ابرازکرد: امام (ع) مسئله غیبت امام زمان را برای مردم  تشریح و سعی داشتند تا مردم را برای دوران غیبت آماده سازند.

نظری ابراز کرد: مبارزه جدی با نماد طاغوت و استکبار از دیگر وظایف امام بود که نسبت به ظلم و جنایت و خوی استکبارگری و ظالمیت بنی عباس اقدام و کوتاهی نمی‌کردند.

وی در خصوص رسالت روحانیون در عصر حاضر گفت: بعد از پیامبران و ائمه معصوم (ع) علما و دانشمندان دینی به عنوان مبلغین و مفسرین احکام مسوولیت خطیر راهنمایی جامعه بر عهده دارند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین در ادامه گفت: مردم و منتظرین نیز باید نسبت به اصلاح خود و جامعه تلاش و امربه معروف و نهی از منکر را پیشه کنند.

وی در انتها تصریح کرد: کسی که به راحتی از کنار نارسایی و ناهنجاری‌ها، مفاسد و آسیب‌ها اخلاقی سیاسی و اقتصادی عبور کند منتظر واقعی نخواهد بود.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار