امام خمینی (ره) اسطوره استکبار ستیزی/ عدم شناخت دشمن از سوی مسئولین پذیرفته نیست - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 91510
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۴۳
کارشناس مسائل سیاسی:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه امام خمینی (ره) اسطوره‌ای در شناخت استکبار است، تاکید کرد: عدم شناخت دشمن و گمراهی از مسیر انقلاب خطای بزرگ از سوی مسئولین تراز اول کشور است که به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

محمدرضا خانلری صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شاخص، در خصوص روحیه استکبار ستیزی امام خمینی (ره) اظهار کرد: امام راحل اسطوره‌ای در شناخت استکبار است و همچنین مقام معظم رهبری به عنوان خلف شایسته ایشان در جایگاه ولایت به خوبی آمریکا و شیطنت‌هایش را شناخته‌اند.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: امروزه به جز مقام معظم  رهبری از فرد دیگری انتظار شناخت آمریکا و سیاست‌هایش نمی‌رود چرا که رهبر انقلاب در ایده‌آل‌ترین سطح از این شناخت قرار دارند.

وی تاکید کرد: عدم شناخت دشمن و گمراهی از مسیر انقلاب خطای بزرگی از سوی مسئولین تراز اول کشور است و به هیچ عنوان از سید حسن خمینی پذیرفته نیست و باید موضع‌گیری صریح‌تری نسبت به آمریکا در کلام و عمل خود نشان دهند.

این کارشناس در ادامه با بیان اینکه چرایی این امر را باید خود سید حسن خمینی پاسخگو باشد، ابراز کرد: لازمه قرار گرفتن مسئولین در مسیر انقلاب و عمل به دستاوردهای آن، داشتن باور و اعتقاد قلبی به اهداف و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

خانلری با بیان اینکه حق و باطل از زمان خلقت بشریت وجود داشته، تصریح کرد: امروزه آمریکا به عنوان منشاء فساد مانعی برای رسیدن بشریت به تعالی و مظهر باطل است.

کارشناس مسائل سیاسی در ادامه گفت: آمریکا به جهت داشتن امکانات نظامی و مالی الگوی کشورهای اروپایی بوده که از آن تاثیر می‌پذیرند.

خانلری بیان کرد: اگر ظلم‌هایی که علیه کشورها و مردم مظلوم صورت می‌گیرد ریشه‌یابی شود منشاء تمام آن‌ها آمریکا است.

وی با بیان اینکه تقوا راه شناخت حق از باطل است، اضافه کرد: اگر مسئولین اعتقاد به روحیه استکبار ستیزی و روشن‌گری نداشته باشند نمی‌توانند نقش آفرینی آمریکا را در فتنه‌گری‌ها تشخیص و با آن مقابله کنند.

این کارشناس با اشاره به لغزش‌های برخی از مسئولین به دوستی با آمریکا یادآور شد: متاسفانه گرایشات مالی به عنوان الگوی برتر موجب تمایل برخی برای نزدیکی و دوستی با آمریکا شده است.

وی در پایان تاکید کرد: ملت ایران با استقامت و پیروی از راهنمایی‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و بعد از آن مقام معظم رهبری توانسته‌اند ۳۷ سال ایستادگی کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار