ایران جانبی

» امروز جبهه مقاومت یک نیروی فرامنطقه‌ای است/ اسرائیل دیگر توان گسترش مرزها را ندارد
کد خبر: 208649
تاریخ انتشار: 17 اکتبر 2020 - 4:48
فرمانده سابق تیپ ۸۲ صاحب الامر استان قزوین:
شاخص : فرمانده سابق تیپ ۸۲ صاحب الامر استان قزوین با بیان اینکه دستاورد شهدا قدرت گرفتن جبهه مقاومت است، گفت: اسرائیل دیگر توان گسترش مرزهایش را ندارد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، سردار هاشم آذربایجانی در مراسم تشیع پیکر شهید “ذکریا شیری” که امروز در مزار شهدای شهر اقبالیه برگزار شد، با بیان اینکه امروز باید تحلیل کنیم و ببینیم شهدایی که در سوریه، عراق و لبنان به عنوان مدافعین حرم در جنگ ها حضور پیدا کردند چه دستاوردهایی داشته‌اند، اظهار کرد: گاهی در شبکه‌های مجازی حرف‌های طعنه‌داری به خانواده شهدا عنوان می‌کنند، اما ببینند جوانان رشیدی که به دفاع از کشور رفتند حالا به چه شکل باز گشته‌اند، ببینند که تنها چند استخوان از آن‌ها بازگشته است.

فرمانده سابق تیپ ۸۲ صاحب الامر استان قزوین خطاب به خانواده شهید شیری بیان کرد: خانواده محترم شهید شیری اگر حضور فرزند شما و فرزندان این ملت در جبهه مقاومت نبود امروز باید در کوچه و پس کوچه‌های استان با داعشیان می‌جنگیدیم.

آذربایجانی ابراز کرد: تهدید داعش از زمانی که در سوریه آماده اجرای عملیات شدیم آغاز شد و مقام معظم رهبری با فرماندهی به جای خود و مشخص کردن فرماندهی میدان با انتخاب شهید حاج قاسم سلیمانی اعلام کردند که شر داعش قبل از اینکه به کشور ما برسد منهدم خواهد شد و نیز این اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: چهار سال اول جنگ مقاومت در سوریه هیچ فردی مطلع نبود و حتی بسیاری از مسئولین در جریان جنگ نبودند و شهدای عزیز ما در دفاع از حرم حضرت زینب(س) به شهادت می‌رسیدند و برای تشیع آن شهدا مجوزی نداشتیم که بگوئیم این شهدا شهید مقاومت هستند.

فرمانده و هم رزم شهید ذکریا شیری خاطرنشان کرد: از سال 1394 مقام معظم رهبری اجازه دادند که این موضوع رسانه‌ای شود و حضور گسترده رزمندگان مدافع حرم حضرت زینب(س) عنوان شود؛ نقش ولایت، رهبری و دستاوردهای مقاومت را ببینید که در تمامی موارد خوش درخشیده است.

شهدای مدافع حرم در مسیر حفظ امنیت کشور ایثار کردند

آذربایجانی گفت: قرار بر این بود با آمدن داعش؛ کشورهای دیگر را حول محور داعش جمع کنند و به کشور ما حمله کنند و جمهوری اسلامی ایران را از بین ببرند لذا تمام هدف تشکیل داعش از بین بردن جمهوری اسلامی بود و ما از خانواده‌های محترم شهدا تشکر ویژه داریم که جوانان خود را در این راه فدا کردند.

وی عنوان کرد: دشمن و فرماندهان داعشی هم قسم شده بودند که تمام زیارتگاه‌ها و حرم‌های اهل بیت را در عراق و سوریه با خاک یکسان می‌کنند اما مقام معظم رهبری با دستور به شهید سردار سلیمانی و با نیروهای سازماندهی شده لبنان شروع به مبارزه با دشمنان به منظور دفاع از حرم حضرت زینب(س) کردند و در این راه موفق شدند.

وی تصریح کرد: در سوریه با عبارت “لبیک یا زینب، کلنا عباسک یا زینب” شروع به مبارزه با دشمن کردیم و این عبارت در برچسب‌های سینه و بازو بند استفاده می‌شد و معنی این عبارت این بود که یا زینب ما همه عباس توئیم اگر در روز عاشورا نبودیم از حرم و اهل بیت دفاع کنیم امروز ما عباسیم و فدایی شما می‌شویم تا نگذاریم دشمن به حرم شما نزدیک شود.

آذربایجانی افزود: بر اساس این عبارت این موضوع عملیاتی شد و زمانی که بچه‌های حزب الله لبنان دفاع از حرم حضرت زینب(س) را بر عهده گرفتند در تمام سینه و بازوهای این افراد شعار “کلنا عباسک یا زینب” نوشته شده بود.

وی تاکید کرد: رزمندگان در میدان عمل ثابت کردند که نمی‌گذارند یک آجر از حرم حضرت زینب(س) کم شود و جان خود را فدا کردند و امروز افتخار می‌کنیم آن‌هایی که آرزوی خراب کردن و از بین بردن حرم اهل بیت را داشتند خودشان از بین رفتند و آن چیزی که مانده است؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده سابق تیپ 82 صاحب الامر استان قزوین ادامه داد: دستاورد دیگر شهدا قدرت گرفتن جبهه مقاومت است؛ یک زمانی حزب الله لبنان شبه نظامی بود و در جنوب لبنان برای دفاع از این قسمت لبنان سازماندهی می‌شد و در مقابل دشمن می‌ایستاد، اما با حضور شهید حاج قاسم و نیروهای مقاومت امروز حزب الله لبنان از یک نیروی شبه نظامی به یک نیروی نظامی فرا منطقه‌ای تبدیل شده و دیگر حزب الله برای مقابله با اسرائیل و استکبار در جنوب لبنان با اسرائیل نمی‌جنگد بلکه برای مبارزه با داعش نیرو آماده می‌کند و به سوریه لشکر می فرستد تا داعش را از بین ببرد.

آذربایجانی ادامه داد: قرار نبود این نیرو به نیروی فرا منطقه‌ای تبدیل شود ولی امروز به برکت خون شهدا، هدایت رهبری، ولایت فقیه، فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی و سید حسن نصرالله هر جایی که نیاز به نیروی مقاومتی باشد نیروی آماده، سازماندهی شده مسلح به ایمان، شهادت و سلاح‌های پیشرفته وجود دارد.

وی افزود: در عراق نیاز به کمک بود، سید حسن نصرالله بلافاصله جلسه گذاشت و فرماندهان گردان و تیپ‌های حزب الله را بسیج کرد و در اختیار حاج قاسم قرار داد و گفت که مشکل عراق را حل کنید و در صحنه‌های میدانی، فرماندهان حزب الله در عراق نیز در کنار رزمندگان مدافعان حرم می‌جنگیدند.اگر اکنون جبهه مقاومت را نگاه کنید می‌بینید که چقدر این جبهه گسترش پیدا کرده است.

پیروی از ولایت فقیه عامل عزتمندی امروز جمهوری اسلامی است

فرمانده سابق تیپ 82 صاحب الامر استان قزوین بیان کرد: قرار بود که دشمن جمهوری اسلامی ایران را از بین ببرد اما امروز می بینیم که جبهه مقاومت دستاوردهای بسیاری را کسب کرده است و آن‌هایی که نمی‌فهمند؛ می‌گویند که چرا پول‌های بیت المال را به کشورهای عربی می‌دهید و آمار و ارقام می‌دهند که اگر این پول را در ایران هزینه کنید 9 سال یارانه و کمک به مردم است باید بپرسیم که کدام کمک‌ها را ما به کشورهای عربی اختصاص داده‌ایم؟

فرمانده و هم رزم شهید شیری تاکید کرد: بروید آمار بودجه‌های مجلس را ببینید چه در دولت احمدی نژاد و چه در دولت فعلی کدام بودجه‌ها به کشورهای عربی داده شده است؛ برخی ضربه خورده‌اند و نمی‌دانند چه شده است. حتی خبرگزاری العربیه که خبرگزاری ضد ایرانی است تحیل می‌کند و می‌گوید که نمی‌دانیم چه اتفاقی رخ داده در این دنیا که ما هر هزینه‌ای را انجام می‌دهیم، محصول این هزینه‌ها را ایران می‌برد.

آذربایجانی گفت: نقش ولایت فقیه و رهبری این است که هر آنچه که دستور می‌دهند، فرماندهان میدانی در میدان اجرا می‌کنند و با یک دستور مقام معظم رهبری آماده می‌شوند، لباس می پوشند و در سخت‌ترین شرایط آموزش‌های نظامی می‌بینند و به جنگ با داعش می‌روند.

وی افزود: دستاور دیگر شهدا فاش شدن پوشالی بودن قدرت رژیم صهیونیستی است قبلا تهدید می‌کردند که اسرائیل با هر حرکت مخالفی مقابله می‌کند اما عاقبت شعار “نیل تا فرات” این شده که امروز اسرائیل در مرزهایش دیوار می‌کشد و این یعنی دیگر توان قدرت گسترش مرزهای خودم را ندارد.

فرمانده سابق تیپ 82 صاحب الامر استان قزوین تصریح کرد: مردم عزیز امروز دیگر لازم نیست شما به مرز اسرائیل بروید و آن‌ها را از بین ببرید بلکه اکنون جوانان تربیت شده‌ حزب‌الله، اسرائیل را از بین می‌برند و سیدحسن نصرالله گفته است که ما تابع فرماندهی ولایت فقیه در ایران اسلامی هستیم.

آذربایجانی در پایان گفت: روزی تنها انقلاب اسلامی ایران وجود داشت اما اکنون انقلاب اسلامی عراق، انقلاب اسلامی یمن، انقلاب اسلامی لبنان و در آینده‌ای نزدیک انقلاب اسلامی عربستان نیز وجود خواهد داشت.

انتهای پیام/1700

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار