تلاش امروز دشمن بالا نشاندن بی‌تفاوت‌هاست/ برخی از هنرمندان حتی می‌ترسند درباره یمن بنویسند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59011
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱:۴۴
قزوه:
شاخص : قزوه، مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور گفت: امروز دشمن در تلاش است بی‌تفاوت‌ها را بالا بنشاند و از کسانی که موضع می‎گیرند حمایت نخواهند کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، مراسم افتتامیه سیزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره کشور پیش‌ازظهر امروز با حضور سعید بیابانکی دبیر هنری جشنواره، علیرضا قزوه مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور و جمعی از هنرمندان جوان در سالن سینما بهمن برگزار شد.

قزوه در این مراسم با اشاره به سابقه تاریخی و ادبی قزوین اظهار کرد: عظمت این دیار در آن حد است که از هر دریچه‌ای نگاه می‌کنیم باز حرف‌های تازه‌ای برای گفتن وجود دارد.

وی افزود: قزوین جایگاه والایی دارد و همواره در عرصه‌های مختلف درخشیده است و شخصیت‌هایی همانند سیدابوترابی و شهیدبابایی ستاره‌های قطبی دفاع مقدس هستند.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور با تاکید بر اینکه باید ارتباط هنری و ادبی بین برادران شیعه و سنی همواره برقرار باشد، اذعان داشت: کوچک‌ترین اختلاف و اتفاق پیش آمده در ایران در کل شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌شود اما امروز همین رسانه‌ها در مقابل تجاوز داعش سکوت کرده‌اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: به جای حضور غیرموثر در فضاهای مجازی و تعریف‌های بی‌‌فایده سعی کنیم با فارسی‌زبانان ارتباط بگیریم چراکه بعضی از افراد می‌توانند چراغ زبان فارسی در کشورهای خارجی باشند و ارتباط با جوانان سایر کشورها می‌تواند موجب رشد و هنر و ادبیات فارسی شود.

قزوه گفت: انجمن‌های سعدی و زبان فارسی نمی‌تواند ادبیات ما را نجات دهد و این ما هستیم و باید همت کنیم و دیگران را در این مسیر با خود همراه کنیم و تاثیرگذار باشیم.

دشمن در فکر تضعیف تفکر بسیجی و ولایی است

وی ابراز کرد: ادبیات انقلاب بسیار با ارزش و غنی است و دارد به جایگاهی می‌رسد که باید قدردان آن باشیم.

این شاعر برجسته کشوری با بیان اینکه در گذشته ایران متحمل شکست‌های بسیاری شده است و سند آن سرزمین‌هایی است که از دست دادیم، تصریح کرد: اما در هیچ دوره‌ای نبوده است که بیش از ۴۴ کشور در مقابل ایران بایستند که در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی این اتفاق افتاد و جوانان و بسیجیان با غیرت ایرانی اجازه ندادند دشمن لحظه‌ای خیال بد بکند.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور عنوان کرد: دشمن امروز سپاه و بسیج را هدف گرفته است و در فکر تضعیف تفکر بسیجی و ولایی است.

این مسئول اضافه کرد: اگر در مذاکرات هسته‌ای نیز با این تفکر پیش برویم، می‌توانستیم بسیار تاثیرگذار باشیم و باید دید ادبیات چه جایگاهی در این وادی دارد که متاسفانه امروزه حتی برخی از هنرمندان می‌ترسند در مورد یمن بنویسند.

قزوه با تاکید بر استفاده صحیح از ظرفیت فضای مجازی گفت: امروزه خیلی از سایت‌ها از بودجه دولتی استفاده می‌‎کنند اما خوشایند خارجی‌ها حرف می‌زنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمن در تلاش است بی‌تفاوت‌ها را بالا بنشاند و از کسانی که موضع می‎گیرند حمایت نخواهند کرد و سعی می‌کنند هر روز ایران را محدودتر کنند و هنرمندان باید در این عرصه از ارزش‌های انقلاب دفاع کنند.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار