امروز مسکو تکلیف ترکیه را روشن می کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 83204
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۴
شاخص : دولت روسیه فردا بر اساس دستور نخست‌وزیر این کشور، فهرست اقدامات تلافی‌جویانه قابل‌اجرا برای پاسخ دادن به شلیک جنگنده‌های ترکیه به سوخو ۲۴ این کشور را به «مدودوف» ارائه می‌دهد.

شاخص نیوز: روس‌ها که از هدف قرار گرفتن بمب‌افکن‌ بی‌دفاعشان توسط جنگنده‌های ترکیه عصبانی‌اند و تاکنون چندین اقدام عملی علیه ترکیه به مرحله اجرا گذاشته‌اند، می‌گویند که این تازه اول کار است و فردا قرار است فهرست اقدامات تلافی‌جویانه روی میز نخست‌وزیر این کشور قرار بگیرد.

بر اساس گزارش اسپوت‌نیک، «دیمیتری مدودوف» نخست‌وزیر روسیه روز پنج‌شنبه دستور می‌دهد که فهرست اقدامات تلافی‌جویانه انسانی و اقتصادی قابل‌اجرا برای پاسخ به اقدام ترکیه، ظرف ۲ روز تهیه شود و روی میز وی قرار بگیرد که بر اساس زمان‌بندی ابلاغی وی، فهرست مزبور فردا توسط اعضای هیئت دولت ارائه خواهد شد.

فردا شنبه و جز روزهای تعطیل ادارات دولتی در کشورهای دارای تقویم میلادی است.

«آرکادی دوورکویچ» معاون نخست‌وزیر روسیه این خبر را گفته و ادامه داده: «همانطور که نخست‌زیر در نشست دیروز دولت گفت، تاریخ (تحویل) گزارش، فردا است.»

روسیه تاکنون علاوه بر لغو توافق لغو روادید برای اتباع ترکیه، بررسی ممنوعیت واردات گوجه‌فرنگی از این کشور را در دست بررسی قرار داده و دیروز هم چندین فروند کشتی باری حامل کالاهای غذایی ترکیه را به دلیل عدم رعایت استانداردهای بهداشتی این کشور، توقیف کرده است.

هزینه تأخیر یک کشتی باری عظیم‌الجثه در بندر که در اصطلاح بازرگانان به آن «دموراژ» می گویند، سرسام‌آور است.

 

 

منبع: رجانیوز

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار