سیاست داخلی کشور در آرامش و انسجام
کد خبر: 113284
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۳:۴۶
وزیر کشور:
شاخص : وزیر کشور با بیان اینکه امروز مهم‌ترین مشکل مردم بیکاری و تامین شغل است، گفت: امروز سیاست داخلی کشور کاملا در آرامش و انسجام بوده و همه دستگاه‌ها در تبعیت از مقام معظم رهبری و احزاب در پختگی و ورزیدگی سیاسی قرار دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز در همایش شهرداران،دهیاران و شوراهای اسلامی استان که در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امروز سیاست داخلی کشور کاملا در آرامش و انسجام به سر می‌برد و همه دستگاه‌ها در تبعیت از مقام معظم رهبری قرار دارند.

وی با ادعای اینکه امروز احزاب در پختگی و ورزیدگی سیاسی به سر می‌بردند افزود: انتخابات سال گذشته را با تمام فراز و فرودها و همراه با هوشیاری مردم و همدلی مسوولین با موفقیت و افتخار پشت سر گذاشتیم.

وزیر کشور در ادامه گفت: ما روزهایی را در این کشور گذراندیم که سران قوا در مجلس با موهوماتی که در سر داشتند برای یکدیگر سی دی پخش می‌کردند که مقام معظم رهبری فرمودند؛ این کار شرعا و عرفا غلط است.

رحمانی فضلی با اشاره به انتخابات در چند ماه آینده گفت: اگر هر گروه و یا هر جناحی با ایجاد اختلاف و منافع شخصی درصدد تضعیف دیگری باشد در واقع کوتاهی آن‌ها را می‌رساند و برداشت‌های سطحی و غلط از فضای سیاسی جفایی نسبت به مردم است.

این مقام مسوول ادامه داد: مردم هوشیار بوده و آگاهی کامل از فضای سیاسی دارند و با توجه به قوانینی که در نظام داریم همه کارها در محیطی آرام  و طبق روال قانونی پیش خواهد رفت.

وزیر کشور تصریح کرد: در آن فضا گروه‌های سیاسی در مقابل هم قرار گرفته بودند و مردم از این شرایط ناراضی بودند اما امروز فصل الخطاب رهبری را پذیرفته‌ایم که هدف اصلی تقویت حکومت اسلامی است.

امروز شاهد جنگ جهانی در مقیاس کشوری و منطقه‌ای هستیم

رحمانی فضلی با اشاره به امنیت حاکم بر کشور اضافه کرد: امروز ایران به عنوان یک کشور مستقل در دنیا بوده و موجب افتخار است که یک الگوی حکومت اسلامی را به جهان ارائه می‌کند.

وی ابراز کرد: به تعبیری امروز، شاهد جنگ جهانی در مقیاس کشوری و منطقه‌ای هستیم و هدف اصلی همه قدرت‌های بزرگ دشمنی با جمهوری اسلامی ایران است لذا نباید ساده اندیشانه و خوش باورانه به دشمن اعتماد کنیم.

وزیر کشور تاکید کرد: باید بدانیم دشمنی دشمن بر ما باقی است تا زمانی که بر اصول خود پایبند هستیم و اگر روزی مردم را نادیده بگیریم و رهبری را تضعیف کنیم قطعا بر ما هجوم خواهند برد چراکه ترس اصلی آن‌ها انسجام ملت و تبعیت از رهبری است.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: اگر جمهوری اسلامی به موقع صدای مظلومان جهان را در عرصه بین‌المللی پاسخ نمی‌گفت و به آن‌ها کمک نمی‌کرد، همین امر موجبات ثبات امنیت را فراهم کرده است.

استان قزوین باید پیشتاز نهضت توسعه پایدار در کشور باشد

این مقام مسوول با بیان اینکه استان قزوین با توجه به ظرفیت‌های بالا باید پیشتاز نهضت توسعه پایدار در کشور باشد، گفت: اقتصاد مقاومتی از ضروریات کشور بوده و درواقع باید آن را یک جبر و تنها راه پیشرفت و توسعه بدانیم.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی هم از لحاظ سیاسی موجب انسجام کشور خواهد شد و هم از نظر امنیتی حائض اهمیت است و مسوولین موظف به پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی با ایجاد نوآوری، خلاقیت و بالا بردن انگیزه مردم هستند.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی باید درون زا و برون نگر باشد، عنوان کرد: امروز مهم‌ترین خواسته و مشکل مردم بیکاری و تامین شغل و رفاه است و این حق مسلم آنهاست و مسئولین باید با کار صادقانه و تلاش به این امور رسیدگی کنند.

این مسوول با بیان اینکه مردم محور اصلی اقتصاد مقاومتی هستند، اذعان داشت: روزی عده‌ای می‌گفتند باید همه چیز کپنی شود و عده‌ای دیگر معتقد بودند همه چیز را باید در تکنولوژی و بازارهای بین‌المللی بیابند اما امروز تنها یک مدل و آن هم اقتصاد مقاومتی را باید مورد توجه قرار داد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار