امریکایی‌ها چاره‌ای جز فرار از منطقه ندارند/ خون شهدا امنیت آینده کشور را تضمین کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 177007
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱:۱۹
مشاور عالی فرمانده کل قوا در قزوین:
شاخص : مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: بدون شک امریکا در فرهنگ و تمدن و اقتصاد شکست می‌خورد و مجبورند از خلیج فارس و منطقه فرار کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، سرلشگر سید یحیی صفوی، مشاور عالی فرمانده کل قوا در کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین که پیش از ظهر امروز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان برگزار شد، اظهار کرد: این موجب افتخار است که من در کنگره ملی سه هزار شهید استان با بیش از ۷ هزار جانباز و بیش از ۶۰۰ آزاده شرکت کنم.

وی افزود: این کنگره بعد از سی سال جنگ برای اولین بار در استان برگزار می‌شود و بنده قبل از آغاز سخن سلام مقام معظم رهبری را به تک تک خانواده‌های شهدا می‌رسانم.

این مسئول خاطرنشان کرد: باید به این راهبردها توجه کنیم که چه میزان از رفتار و اخلاق شهدا شناخت داریم.

صفوی خاطرنشان کرد: ما اندیشمندان بزرگی از استان قزوین داشتیم مانند شهید عباس بابایی، شهید سرلشگر رجایی و بسیاری از سرمایه های ارزشمند که موجب افتخار است.

مشاور عالی فرمانده کل قوا بیان کرد: باید ببینیم در اندیشه و تفکر چه نسبتی با شهدا داریم؟ آیا اخلاق و رفتارمان مانند شهداست؟! و عملکرد شهدا را بسنجیم و با عملکرد و اخلاق و رفتار خودمان مقایسه کنیم.

خون شهیدان راه قدس را آزاد می‌کند

وی تصریح کرد: خون پاک شهدا، و آه و سوز دل خانواده‌های شهدا و اشک چشمان ملت مسلمان راه کربلا را باز کرد به طوری که در راهپیمایی اربعین چندین میلیون به زیارت کربلا رفتند.

این مسئول ادامه داد: فداکاری های همسران جانبازان قابل توجه قرار گیرد جانبازان را جدی بگیرید نمی دانم از حال جانبازان خبر دارید یا نه؟! جانبازان نعمت های بزرگی برای نظام هستند.

صفوی اظهار کرد: امسال در راهپیمایی اربعین جمله “حب الحسین یجمعنا” به چشم می خورد به این مفهوم که خون حسین تمام مسلمانان و شیعیان را دور هم جمع می‌کند.

وی گفت: خون شهیدان راه کربلا را باز کرد شاید شرایط حاکم در سوریه و عراق زمینه ساز ظهور امام زمان و آزادی قدس باشد.

مشاور عالی فرمانده کل قوا ابراز کرد: حضور در راهپیمایی اربعین سال گذشته که بیش از ۲۰ میلیون نفر شرکت کردند نشان از قدرت شیعه و اسلام است که توانسته تمام مسلمانان را در یک نقطه جمع کند.

وی اظهار کرد: کنگره شهدا همه مسئولان کشور، زنان و مردان و علما را گردم هم جمع می‌کند؛ وقتی نام شهدا در میان باشد همه پای کار خواهند بود.

این مسئول خاطرنشان کرد: در مقام شهادت همین بس که حضرت رسول خدا از خداوند برای امیرالمونین درخواست شهادت کرد و خداوند هم پذیرفت.

صفوی تصریح کرد: خداوند در برهه‌ای خاص از زمان، جوانان را که بهترین بندگان بودند به مقام شهادت نائل کرد و اسمای آنان در مقام الهی ثبت شد چراکه آن‌ها راه خدا را انتخاب کردند.

مشاور عالی فرمانده کل قوا تصریح کرد: مقام معظم رهبری ۲۸ سال است که رهبری کشور را بر عهده گرفته‌اند و توانسته‌اند سه جنگ افغانستان، عراق و داعش را پشت سر گذاشته و شکست دهند.

گرامیداشت شهدا روحیه ظلم ستیزی را در جوانان به وجودد می آورد

وی بیان کرد: امروز همچون دوران دفاع مقدس رهبری دلسوز و فداکار داریم چراکه با راهنمایی‌های ایشان ایران در طوفان‌های زمان امن نگه داشته شده است.

صفوی تصریح کرد: رهبران هستند که ملت‌ها را قوی می‌کنند و یا به انحطاط می‌کشانند و ترامپ دیوانه‌ای است که ملت را به ذلت خواهد کشاند.

صفوی خاطرنشان کرد: خدا می‌داند این خون شهیدان شما و خون شهدای مدافع حرم است که راه قدس را باز خواهد کرد.

مشاور عالی فرمانده کل قوا تصریح کرد: هیچ کس قدرت مقابله با اسلام و شیعه را ندارد و خون شهیدان عزت، عظمت و امنیت را برای آینده ایران تضمین کرد.

وی ابراز کرد: کنگره شهدا ما را به یاد عزیزان می‌اندازد و رودخانه‌ای از احساسات و روحیه ظلم ستیزی را در جوانان به وجودد می آورد.

این مسئول ادامه داد: ملت ما ملت حسینی و علوی است و ملتی است که چراغ راه شهدا را زنده نگه داشته است.

وی افزود: اوضاع ما متفاوت از زمان جنگ شده به گونه ای که ما روابط دوستانه با عراق داریم؛ البته تغییراتی حاصل شده که اسرائیلی ها با برخی از کشورهای عربی بر علیه ما دست به یکی کردند و امریکایی‌ها بازیگر این وضعیت ها هستند.

این مسئول اظهار کرد: صدام و حامیانش می‌خواستند اراده خود را به ما تحمیل کنند و حداکثر هدفشان این بود که نظام نوپای اسلام را از بین ببرند؛ امروز هم آمریکا همین هدف را دارد اما برخلاف زمان جنگ روسیه با ما در سوریه همکاری می‌کند.

مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: سران عربی باید بدانند آنان که تابع آمریکایی‌ها بودند چه بر سرشان آمد، از ایران هم درس بگیرند.

ترامپ امریکا را به افول و ذلت خواهد کشاند

وی با بیان اینکه دشمنان با هدف تحمیل اراده قدرت خود بر ملت ایران جنگ تحمیلی را رقم زدند، تصریح کرد: دشمنانی که در جنگ تحمیلی به ایران حمله کردند امروز هم پیمان ایران هستند.

مشاور عالی فرمانده کل قوا تصریح کرد: ترامپ امریکا را به افول و ذلت خواهد کشاند و در مقابل قدرت اقتصادی چین و تمدن و فرهنگ غنی اسلامی شکست خواهد خورد.

این مسئول ابراز کرد: حزب الله لبنان بیش از یک هزار شهید در سوریه داد و امروز یک ارتش قدرتمند است.

صفوی اظهار کرد: مشکلات زیادی داریم چاره ای نیست جز اینکه با هم منسجم باشیم و به دولت و قوای دیگر کمک کنیم.

مشاور عالی فرمانده کل قوا در ادامه گفت: ۴۵ میلیون جمعیت زیر ۴۰ سال داریم و الان جمعیت چندمیلیونی بیکار و فارق التحصیلی داریم.

وی ابراز کرد: سرزمین، ملت و یک رهبری الهی داریم و ایران یک موجود الهی و شکست ناپذیر است.

صفوی تصریح کرد: ایران قدرتمند است و از قران و عصمت و رسول الله مدد گرفته است؛ بدون شک امریکا در فرهنگ و تمدن و اقتصاد شکست می‌خورد و مجبورند از خلیج فارس و منطقه فرار کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار