ایران جانبی

» امریکا با زور و قلدری حقوق کشورها را زیر پا می‌گذارد/ حضور سپاه در منطقه قانونی است
کد خبر: 187377
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: امروز اگر نیروهای سپاه و ارتش در برخی از کشورها حضور دارند به دلیل دعوت رسمی دولت همین کشورها از آن‌ها بوده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالمحمد زاهدی پیش از ظهر امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح استان قزوین که به مناسبت گرامیداشت روز ارتش در محل لشگر ۱۶زرهی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امروز مفتخریم که توفیق خدمتگزاری به مردم عزیز کشور را داریم و به عنوان خدمت‌گزار مردم قدردان تلاش و خدمات نیروهای پرتلاش ارتش هستیم.

وی افزود: روز ارتش را به همه رزمندگان حاضر در مراسم و بزرگان ارتش و فدماندهی ارشد آجا در استان قزوین و زنجان و خانواده‌های معزز شهدا و جانبازان تبریک عرض می‌کنم و یاد و خاطره شهدای استان به ویژه امرای برجسته را گرامی می‌دارم.

استاندار قزوین گفت: کشور به دو دلیل عمده در طول تاریخ به ویژه در سال‌های اخیر مورد توجه و طمع قدرت‌های بزرگ جهان بوده است.

این مسئول ابراز کرد: یکی از موقعیت‌‎های استراتژیک ایران که از دیرباز همواره مورد طمع و توجه دشمنان بوده نیز دستیابی به منابع غنی و مسیر آبی و زمینی این کشور است و در طول تاریخ هم اتفاقات بسیاری در این حوزه در کشور رقم خورده و تاریخ ساز شده است.

زاهدی ابراز کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران جزیزه ثبات بیگانان به ویژه امریکا و اروپا بود، به این معنا که ایران حافظ منافع قدرت‌های بزرگ استکباری بود و از طریق سرمایه این ملت و نفت کشور برای امنیت این کشورها هزینه می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: با سرمایه‌ها و نیروی این سرزمین، در بین دو قدرت شرق و غرب گاهی منافع یک طرف و گاهی منافع طرف دیگر را حفظ می‌کردیم و تمام این هزینه‌ها از درآمد نفتی کشور تامین می‌شد.

استاندار قزوین اضافه کرد: درواقع از محل منابع این ملت نیز امنیت و ثبات کشورهای منطفه را برای انتقال جریان‌های نفتی و انتقال انرژی به کشورهای دیگر حفظ می‌شد.

این مسئول در ادامه گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی؛ ایران به یک مرکز جنبش استکبارستیزی تبدیل شد و با تحولاتی همراه بود که منافع کشورهای استکباری و در راس آن امریکا را به خطر انداخت و لذا تا به امروز کشورهای استکباری چشم طمع به ایران دوخته و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

زاهدی ابراز کرد: امروز اگر نیروهای سپاه و ارتش در برخی از کشورها حضور دارند به دلیل دعوت رسمی دولت همین کشورها از آن‌ها بوده و اگر امروز سپاه در سوریه و عراق به دفاع و مقاومت می‌پرداز، براساس قانون بین‌المللی و دعوت رسمی دولت ان دو کشور است.

وی ادامه داد: اما حضور امریکا و مابقی دولت‌های متجاوز در کشورها بدون هیچ اجازه‌ای صورت گرفته است؛ امروز امریکا برای حضور در کدام کشور اجازه رسمی دارد؟!

استاندار قزوین تصریح کرد: امروز می‌بینیم که امریکا بدون هیچ اجازه‌ای در منطقه حضور داشته و با هر اقدامی موقعیت کشورها را به خطر می‌اندازد، با این حال همواره دم از حقوق بشر و رعایت حقوق بین‌المللی می‌زند در حالی که هیچ کدام از این قوانین را رعایت نمی‌کند و برای منافع خود، منافع دیگر کشورها را زیر پا می‌گذارد.

این مسئول بیان کرد: همه حق دارند برای منافع خود تلاش کنند اما حق ندارند منافع دیگران را به خطر انداخته و حقوق دیگر کشورها را زیر پا بگذارند اما امریکا همواره با زور و قلدری همه منافع دیگر کشورها را زیر پا گذاشته و به نفع خود تلاش می‌کند.

وی تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران توانست ۸ سال دفاع مقدس را در کنار سایر نیروهای مسلح با موفقیت پشت سر بگذارد و سرافرازنه از این سرزمین و ملت دفاع کند.

استاندار قزوین در پایان افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران مقتدر، ولایی و متدین است و این افتخار بزرگی است که ارتش تحت امر فرماندهی کل قوا انجام وظیفه می‌کند و در عین حال حمایت نیروی مردمی را دارد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار