امسال بیش از هزار زائر قزوینی به حج تمتع اعزام می‌شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166431
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۴۹
مدیر حج و زیارت استان:
شاخص : مدیر حج و زیارت استان قزوین گفت: امسال یک هزار و 100 زائر استان برای انجام مناسک به حج تمتع اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علیرضا کلانتری با اشاره به اعزام زائران قزوینی به خانه خدا، اعلام کرد: یک هزار و ۱۰۰ زائر استان برای انجام مناسک حج تمتع ثبت نام خود را تکمیل کرده اند و در حال گذراندن دوره‌های آموزشی خود هستند.

مدیر حج و زیارت استان قزوین اظهار کرد: حاجیان امسال ودیعه گذاران تا ۳۰ تیر ماه ۸۵ هستند که در هفت گروه به مکه مکرمه و مدینه منوره اعزام می‌شوند.

این مسوول با اشاره به پرداخت سود پول حاجیان گفت: هزینه این سفر از ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

کلانتری با بیان اینکه پنج گروه از حاجیان استان مدینه قبل و ۲ گروه نیز مدینه بعد هستند، افزود: زائران ۶ شب را در مدینه و مابقی را در مکه می‌مانند و مناسک حج را به جا می‌آورند.

وی با اشاره به مشخص نبودن زمان اعزام زائران استان خاطرنشان کرد: سفر به عربستان صعودی از بیست و هفتم تیر ماه آغاز می‌شود و حاجیان قزوینی نیز با ۲ روز فاصله از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) تهران به این سفر معنوی اعزام می‌شوند.

امسال ۸۵ هزار و ۲۰۰ زائر از کشور در قالب ۵۸۳ کاروان و از طریق ۲۰ ایستگاه پروازی برای انجام مناسک حج راهی عربستان خواهند شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار