ایران جانبی

» امسال در هیچ کلاس درسی بخاری نفتی نداریم/ از نظر فضای آموزشی در شهرک دانش دچار چالش هستیم
کد خبر: 194885
تاریخ انتشار: 1 سپتامبر 2019 - 2:04
مدیرکل نوسازی قزوین:
شاخص : مدیرکل نوسازی استان با بیان اینکه قزوین دارای یک هزار و 734  فضای آموزشی است، گفت: از این میزان یک هزارو 206  فضا دارای استحکام، ۲۹۰ فضا نیاز به مقاوم سازی و ۲۳۸ فضا نیاز به تخریب و بازسازی دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عسگرعلی جوانبخت در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در سالن جلسات اداره کل نوسازی مدارس استان قزوین برگزار شد، با اشاره به آغاز ساخت مدرسه سبز اظهار کرد: این مدرسه مرتبط با محیط زیست بوده و به لحاظ ساختار طرح و معماری اسلامی ایرانی استانداردهای لازم را رعایت شده است.

مدیرکل نوسازی استان قزوین با بیان اینکه سال ۸۴ دارای ۲۹ درصد سهم آموزش و پرورش در اعتبارات تملک و دارایی استان بودیم، افزود: متاسفانه اکنون اعتبارات تملک اداره نوسازی مدارس به  ۹درصد رسیده که متناسب با نیاز استان نیست.

وی با بیان اینکه امسال بر اساس اعتبارات ملی برای نوسازی ۴۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، گفت: اعتبارات خیرین استان هر سال ۴۰ میلیارد تومان است که تنها ۴۰درصد از آن تخصیص می‌یابد بنابراین مسئولان استان باید آموزش و پرورش را در الویت قرار دهند.

این مسئول خاطرنشان کرد: سرانه آموزش استان از نظر فضای آموزشی حدود ۵/۷۰ درصد در ازای هر دانش آموز است درحالی که استاندارد این فضا ۸/۳۹ درصد است.

جوانبخت ادامه داد: تراکم دانش آموزی کشور ۲۲/۶۳  نفر است درحالی که استان قزوین از نظر تراکم دانش آموزی بالاتر از میانگین کشوری است اما از نظر فضای آموزشی یزد در جایگاه برتر را دارد.

مدیرکل نوسازی استان قزوین ابراز کرد: اکنون حدود ۲۷۷ کلاس درسی با بخاری نفتی و یک هزارو ۶۴۰ کلاس با بخاری گازی تامین می‌شوند که برای استاندارد سازی به ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند.

وی با تصریح براینکه امسال  مهرماه همزمان با آغاز سرما در هیچ کلاس درسی بخاری نفتی نخواهیم داشت، افزود: تامین گرما در برخی نقاط محروم از سیستم انرژی خورشیدی و مابقی از طریق گاز و یا بخاری رادیاتور برقی استفاده می‌شود.

استان قزوین دارای یک هزار و ۷۳۴  فضای آموزشی است

این مسئول با بیان اینکه توجه به نظام آموزشی و تربیتی باید در اولویت قرار گیرد، افزود: علاوه بر جریان مشارکت خیرین مدرسه ساز از مسئولان استان درخواست داریم نگاه ویژه به بودجه آموزش و پرورش داشته باشند.

جوانبخت خاطرنشان کرد: صنعتی سازی با تسریع در کیفیت، استانداردسازی گرمایشی، ساخت مدرسه سبز به عنوان الگو در استان از راهبردهای اداره کل نوسازی مدارس در سال جدید است.

مدیرکل نوسازی استان قزوین با اشاره به برون سپاری برخی برنامه‌ها به بخش خصوصی افزود: تاکنون از سال ۷۶ به بعد حدود یک هزار مدرسه توسط اداره کل نوسازی مدارس ساخته شده و اکنون ۲ هزار و ۳۳۸ واحد آموزشی و ۱۰ هزار و ۵۴۵ کلاس درس در سطح استان داریم.

جوانبخت با بیان اینکه استان قزوین دارای یک هزار و ۷۳۴  فضای آموزشی است، گفت: از این میزان یک هزارو ۲۰۶ فضا دارای استحکام، ۲۹۰ فضا نیاز به مقاوم سازی و ۲۳۸ فضا نیاز به تخریب و بازسازی دارد.

وی با اشاره به اینکه حدود هزار و ۷۵۰ کلاس نیاز به مقاوم سازی و هزار و ۳۴۰ کلاس نیاز به تخریب و بازسازی دارد، افزود: طی سال جاری ۲۱ پروژه با ۲۰۵ کلاس درس با زیربنای ۲۴ هزار و ۶۷۱ متر مربع در مهرماه تحویل داده می شود و در شش ماهه دوم حدود ۵ پروژه دیگر نیز به اتمام خواهد رسید.

این مسئول در ادامه تشریح کرد: در سطح استان ۱۰۱ پروژه نیمه کاره با ۶۳۰ کلاس درس با زیربنای بیش از ۹۴ هزار مترمربع که بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داردکه در یک واحددر ناصرآباد،دو واحد در محمودآباد، دو واحد در بیدستان، دو واحد در شریف آباد، دو واحد محمدیه است.

جوانبخت با بیان اینکه دو کلاس درس با اعتبار ۱۲ میلیارد از محل اعتبار ملی با ۱۷ کلاس درس و یک مدرسه خیرساز در کرمانشاه ساخته شد، گفت: متاسفانه ما از نظر فضای آموزشی در شهرک دانش دچار چالش هستیم  و این درحالی است که مدرسه در حال ساخت تاکنون  ۲۵ درصد پیش رفته و برای تکمیل به ۳میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نیاز داریم.

وی در پایان بیان کرد: امسال در بحث تعهدات خیران ۲۳ میلیارد تومان جذبکردیم و از نظر تعهد خیرین  بعد از استان البرز مقام دوم کشوری را به خود اختصاص دادیم که به صورت صددردصد تحقق یافته است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار