امنیت و اقتدار کنونی ایران حاصل جانفشانی‌های رزمندگان و مدافعان حرم است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 113839
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۴۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
شاخص : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش مرهون زحمات و جانفشانی‌های شهدای مدافع حرم است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، نخستین یادواره کشوری شهدای مدافع حرم عصر امروز با حضور بیش از ۶۰ خانواده مدافع حرم، امام جمعه و استاندار قزوین، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولان لشگری و کشوری در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برگزار شد.

علی جنتی با اشاره به گرامیداشت مقام شامخ شهدا اظهار داشت: آنچه که امروز به عنوان گنجینه عظیم اسلام که سلسله‌وار از آغاز بعثت پیامبراکرم(ص) تاکنون در اختیار ما قرار دارد، مرهون ایثارگری و شهادت مردان پاک عالم هستی است.

وی افزود: تنومندی نهال انقلاب اسلامی و آنچه که امروز شاهد آن هستیم، حاصل مجاهدت و ایستادگی های عزیزانی است که در دوران سخت بعد از انقلاب و جنگ توانستند آن را به یک درخت تناور تبدیل کنند تا دشمنان قسم خورده نتوانند روی آن تاثیر گذارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد در ادامه ابراز داشت: تاییدات و نصرت الهی را در زمان هشت سال جنگ تحمیلی علیع ایران را به وضوح دیدیم و توانستیم دشمن تا دندان مسلح را از خاک ایران عزیز بیرون کنیم؛ امروز اگر افتخاری در ایران داریم در سایه ی این فداکاری‌هاست.

جنتی تاکید کرد: آنچه که در سوریه،لبنان و بحرین و یمن رخ داده است و هنوز دشمن موفق نشده است به هدف خود دست یابد در سایه ایثار و فداکاری هایی عزیزانی است که برای دفاع از حریم اهل بیت و حریم ولایت مهاجر الی الله شدند.

وزیر فرهنگ و ارشاد گفت : اگر صبر و استقامت خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم نبود در سوریه،‌ لبنان و عراق اثری از آثار عتبات عالیات نبود.

وی افزود: با اطمینان به نصرت الهی، در آینده‌ای نه چندان دور پرچم اسلام در سرزمین شامات و عراق به اهتزاز در خواهد آمد و این منطقه از لوث استکبار جهانی پاک خواهد شد.

اقدامات نیروهای انتظامی و نظامی ایران بی‌نظیر است

در ابتدای این مراسم، فریدون همتی استاندار قزوین گفت: راه شهدا همچنان ادامه دارد و همه ملت ایران در خط مقدم دفاع از انقلاب و دستاوردهای این عزیزان بیش از گذشته ایستادگی خواهند کرد.

همتی امنیت را یک نعمت و موهبت بزرگ الهی دانست و تصریح کرد: این امنیت بی نظیر که در ایران با آن مواجه هستیم مرهون لطف خدا و همت همه نیروهای نظامی و انتظامی است که طبق فرمایش مقام معظم رهبری، مشابه آن در هیچ کشور اروپایی وجود ندارد که اهمیت آن بعنوان اولویت اول باید برای مردم تبیین شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار