امن‌ترین مکان در دنیا برای دختران خانواده است/ تخریب سبک زندگی اسلامی از اهداف شبکه های اجتماعی و ماهواره ای - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67008
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۳:۲۷
معاون فرهنگی اجتماعی سپاه استان قزوین تاکید کرد:
شاخص : معاون فرهنگی اجتماعی سپاه استان قزوین گفت: امن‌ترین مکان در دنیا نهاد خانواده است،با ایجاد فضای صمیمی در خانواده برای فرزندان می توانیم از آسیب‌های اجتماعی بکاهیم.

محمد کشاورز، معاون فرهنگی اجتماعی سپاه استان قزوین در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگی شاخص در رابطه با فرارسیدن دهه کرامت عنوان کرد: دهه کرامت دهه عمق بخشی به باورهای دینی بانوان پاکدامن ایران اسلامی و دهه گسترش کرامت انسانی است.

این مسئول با تبریک دهه کرامت به عموم مسلمانان خصوصا زنان و دختران با بصیرت کشورمان گفت: دهه کرامت فرصت ممتازی برای شبهه زدایی از دین و ترسیم چهره رحمانی اسلام است.

کشاورز در ادامه به برنامه‌های شاخص سپاه در دهه کرامت اشاره کرده و گفت: در بسیج ۱۱مناسبت مورد توجه خاص قرار می‌گیرد که در آن‌ مناسبت‌ها، برنامه‌های متنوع و ویژه‌ای تدوین می‌شود که یکی از آن‌ها دهه بابرکت کرامت است.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه استان قزوین اجرای هدفمند برنامه های این دهه به محوریت مساجد را مهم دانست و تصریح کرد: برای تنوع بخشی به برنامه های دهه کرامت باید با محوریت مساجد از همه خلاقیت ها و ظرفیت های بسیجیان و عموم مردم استفاده کرد تا شاهد توجه بیشتر جوانان به مساجد باشیم .

کشاورز در ادامه با اشاره به تدوین برنامه های سپاه به مناسبت دهه کرامت افزود: به مناسبت روز دختر برنامه‌ای برای فرزندان دختر بالای ۱۵ سال پاسداران در دانشگاه پیام نور برگزار شد و شاهد استقبال خانواده ها از این برنامه بودیم.

این مسئول با اشاره به فضاسازی، تولید و توزیع پوسترهای مرتبط در سطح استان، افزود: با توجه به هم زمانی روز پزشک با جشن های دهه کرامت برنامه های ویژه ای از جمله تجلیل از پزشکان توسط بسیج جامعه پزشکی انجام خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه استان قزوین با اشاره به مصادف شدن هفته دولت با دهه کرامت، گفت: جامعه بسیج کارمندی قزوین نیز برنامه و جشن های متنوعی در ادارات استان برگزار خواهد کرد.

وی با اشاره به برگزاری حلقه های صالحین در پایگاه های بسیج خاطر نشان کرد: رویکرد حلقه های شجره طیبه صالحین در دهه کرامت در جهت تبیین دیدگاه، زندگی و شخصیت والای حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) خواهد بود.

این مسئول در ادامه از برگزاری برنامه‌های متعدد دیگر در این دهه خبرداد و عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب، ویزیت رایگان توسط پزشکان در برخی روستاها، دیدار با خانواده معظم شهدا، برگزاری جنگ شادی در ۸ پارک استان قزوین از جمله پارک پامچال و بانوان، اجرای تئاتر خیابانی با موضوع فرهنگ رضوی از برنامه های دیگر در دهه کرامت امسال است.

وی با بیان اینکه سپاه فراهم کننده بستری برای حضور و نقش‌آفرینی تشکل های مردمی است، گفت: اجرای این برنامه‌ها بیشتر برعهده عموم مردم بسیجی‌ها است و سپاه از برنامه هایی که رویکرد دینی و انقلابی دارد حمایت می کند.

معاون فرهنگی اجتماغی سپاه استان قزوین با اشاره به مناسبت های مذهبی در کشور اظهار کرد: اعیاد و مناسبت های مذهبی فرصت مناسبی  برای ترویج فرهنگ سبک زندگی اسلامی است.

معاون فرهنگی سپاه استان قزوین در ادامه بیان کرد: دهه کرامت فرصت مناسبی است تا در قالب مراسمات مفرح، سبک زندگی ائمه اطهار را برای مردم بازگو شود.

وی در ادامه با بیان اینکه بهترین هدیه‌ای که خانواده‌ها می‌توانند به دختران خود بدهند هدایای معنوی است، یادآور شد: بهترین هدیه از نظر من این است که خانواده‌ها بتوانند حس مهم و با ارزش بودن را در دختران پرورش دهند تا به دختر بودنشان افتخار کنند.

کشاورز گفت: اینکه خانواده بهترین دوست برای دختر باشد بهترین هدیه است و می‌تواند از خیلی از آسیب‌ها جلوگیری کند.

معاون فرهنگی سپاه استان قزوین افزود: امن‌ترین مکان در دنیا نهاد مقدس خانواده است و اگر بتوانیم در خانواده فضای صمیمی برای فرزندان ایجاد کنیم خیلی از این آسیب‌های اجتماعی کاهش می یابد.

کشاورز مهم ترین وظیفه خانواده را تربیت فرزند صالح دانست و خاطر نشان کرد: اگر دستگاه‌های متعدد فرهنگی کشور وظایف ذاتی خود را به شایستگی انجام دهند خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

وی تاثیر شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای روی تغییر سبک زندگی‌ها را مساله‌ای جدی دانسته و اظهار کرد: خیلی از این تغییرات با سبک زندگی ایرانی اسلامی همخوانی نداشته و این باعث دوگانگی در افراد می‌شود.

معاون فرهنگی سپاه استان قزوین با تاکید بر حفظ روحیه انقلابی در مسئولین، با صراحت عنوان کرد: برای حل مشکلات کشور به خصوص مشکلات قشر جوان کسی نباید منتظر دیگری بماند و باید هرکس کار خود را به بهترین نحو انجام داده و مکمل کار همدیگر باشیم.

کشاورز با بیان اهمیت برنامه های فرهنگی در جهت پیشگیری از معظلات اجتماعی اظهار کرد: برای مقابله با دشمن باید دشمن، راه ها و ابزارهای نفوذ آنها را بشناسیم.

معاون فرهنگی سپاه استان قزوین تاکید کرد: مسئولین فرهنگی باید داشته‌های کنونی و فرصت‌ها را مغتنم شمرده و توجه بیشتری به موضوعات فرهنگی و اجتماعی داشته باشند.

وی در پایان با اشاره به اینکه باید از سبک زندگی اسلامی ائمه الگوبرداری کنیم گفت: هر چقدر دراین‌باره علم بیشتری به دست آوریم به زندگی اسلامی نزدیک تر خواهیم شد در نتیجه خیلی منتظر نباشیم دیگران برای ما کاری انجام دهند.

انتهای پیام/۶۰۰/م/و

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار