امواج رادیویی اطرافتان را با موبایل خود ببینید + آموزش - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 87339
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۴ - ۹:۲۱
شاخص : با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چطور می توانید امواج رادیویی اطراف خود را ببینید.
شاخص نیوز : خوشتان بیاید یا نه سرتاسر محیط اطراف ما مملو از امواج رادیوئی نام مرئی اعم از مخابراتی، امواج وای‌فای، جی‌پی‌اس، بلوتوث و … است. حال به لطف اپلیکیشن Architecture of Radi شما می‌توانید در هر مکانی که هستید امواج اطرافتان را در گوشی و تبلت خود مشاهده نمایید.
Architecture of Radio نام اپلیکیشنی است که  هدف آن تجسم فراز و فرود داده‌های رادیویی است. توسعه‌دهنده این برنامه ریچارد Vijgen، از منابع و  اطلاعات گرداوری شده توسط OpenCellD به نوع، شکل و شمایل و موقعیت جغرافیایی امواج منتشر شده از بیشتر ۷ میلیون دکل مخابراتی، بیش از ۱۰۰ میلیون روتر وای‌فا و ده‌ها ماهواره دسترسی داشته و می‌تواند آن‌ها را با یک گوشی هوشمند یا تبلت به صورت واقعیت مجازی مرئی نماید.
امواج رادیویی اطرافتان را با موبایل خود ببینید + آموزش
اگرچه این برنامه برای بسیار کاربردی نخواهد داشت، با این حال برای افرادی که به سلامت بدن خود اهمیت می‌دهد می‌تواند مکان‌های عاری از امواج رادیویی را آشکار کند. این یکی از بلند پروازانه ترین پروژه‌های هنری به شمار می‌آید نه تنها به دلیل ترکیبی از خدمات مکانی با اطلاعات یک دیتابیس بسیار غنی که به دانش فنی پیاده‌سازی بسیار پیچیده‌ای نیاز دارد، بلکه به دلیل مرئی کردن امواجی که بدون وقفه در حال بارش بر سرما هستند و ما از آن‌ها غافلیم.
هرچند بهترین مکان استفاده از قابلیت‌های این برنامه در گالری ZKM آلمان هست، با این حال در صورت تمایل می‌توانید با پرداخت ۳ دلار نسخه پریمیوم آن را  برای اجرا بر روی دستگاه‌های مبتنی بر iOS 9 به بالا و به زودی اندرویدی تهیه نماید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار