امید واهی به خارج‌نشینان، گریبان‌گیر اقتصاد داخلی
کد خبر: 99284
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۲:۳۱
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد؛
شاخص : نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی امید واهی به خارج‌نشینان را گریبان‌گیر اقتصاد داخلی دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی در دولت شعاری بیش نیست و تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است، در واقع برخی مسئولین به اقتصاد و تولید داخلی اعتقادی ندارند.

.

حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی صبح امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، با بیان اینکه سوئیفت از قبل هم در زمینه مبادله نفت در قبال غذا و دارو باز بوده است اظهار کرد: دولت تدبیر و امید می‌خواهد آن را به حساب برجام بگذارد که باید گفت هیچ ربطی به برجام ندارد و این مسئله بی‌معنی است.

وی افزود: بعضی افراد مدام از حل مشکل سوئیفت خبر می‌دهند که تمام بانک‌های ما می‌توانند در زمینه تجارت و صنعت به راحتی تبادل دلار با کشورهای دیگر انجام دهند اما همچنان این چنین امکانی فراهم نشده‌ و تحریم سوئیفت بر جای خود باقی است.

حسینی با اشاره به اینکه برجام هنوز تحریم‌ها را رفع نکرده است گفت: بروید از صنعتگران و تجار بپرسید که آیا واقعا چنین اتفاقی افتاده است یا خیر؟! در واقع مردم را درگیر امیدی واهی کرده‌اند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هرگز نمی‌شود به آمریکا و غرب اعتماد کرد افزود: نکته قابل تامل اینجاست که رئیس‌جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری در حاشیه نشست امنیت هسته‌ای واشنگتن تاکید کرده که ایران نیازی به استفاده از دلار در معاملات خارجی ندارد.

وی در ادامه تاکید کرد: آمریکا به هیچ سرمایه‌داری اجازه سرمایه گذاری در ایران را نمی‌دهد متاسفانه ما فقط امتیاز هسته‌ای را داده‌ایم و در قبالش چیزی گیرمان نیامده است؛ همان دستاوردهای هسته ای بود که فشار را بر آمریکا و اروپا زیاد کرد و باعث شده که بر سر میز مذاکره بنشینند.

حسینی استدلال کرد: دولت تدبیر و امید هدف اجرایی کردن برجام دوم و سوم که همان مذاکره با آمریکا است را در پیش گرفته و مصمم است با فشار بر افکار عمومی و مردم این برجام‌ها تحقق یابد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی در دولت شعاری بیش نیست و تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است، در واقع برخی مسئولین به اقتصاد و تولید داخلی اعتقادی ندارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان با اشاره به نقش موثر مردم در اقتصاد مقاومتی یادآور شد: مردم تابع رئیس جمهور و دولتمردانشان هستند اگر آن‌ها دغدغه و توجه به تولید داخل داشته باشند مردم هم به همان سو خواهند رفت.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “امید واهی به خارج‌نشینان، گریبان‌گیر اقتصاد داخلی/ بعضی مسئولین به اقتصاد مقاومتی و توان تولید داخلی اعتقادی ندارد”

  1. ناشناس گفت:

    جناب آقای حسینی بزرگ وار یک کمی از خودت بگو چه گلی بر سر استان زدی من که هر وقت فرمایشات جناب عالی را خوندم جز بد گویی ویا تخریب طرف مقابل نفر مودی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار