ایران جانبی

» «امیرعلی»و«فاطمه»در صدر نام‌های انتخابی برای فرزندان قزوینی است/کاهش آمار ۱۵درصدی ولادت در استان
کد خبر: 197605
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
مدیرکل ثبت احوال استان:
شاخص : مدیرکل ثبت احوال استان قزوین از کاهش آمار ۱۵درصدی ولادت در شش ماهه نخست امسال در استان خبر داد.

حسن وفایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص ،با اشاره به آمار متولدین شش ماهه نخست سال جاری اظهار کرد: در شش ماهه ابتدای امسال تعداد ۸هزار و ۳۳۵واقعه ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل با ۹هزار و ۸۰۷نفر ۱۵درصد کاهش داشته است.

وی افزود: بر این اساس طی شش ماهه نخست امسال ۴هزار و۲۴۳پسر و ۴هزار و ۹۲دختر در استان قزوین متولد شده است.
مدیرکل ثبت احوال استان قزوین با اشاره به آمار واقعه وفات در استان بیان کرد: در شش ماهه امسال تعداد ۲هزار و ۸۵۸واقعه فوت به ثبت رسیده که از این تعداد یک هزار و ۶۱۳واقعه برای مردان و یک هزار و ۲۴۵واقعه فوت برای زنان بوده است.

این مسئول تصریح کرد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۲هزار و ۹۲۶مورد فوت ثبت شده  دو درصد کاهش داشته است.

وی بیان کرد: در استان قزوین بیشترین فراوانی اسامی برای پسران در شش ماهه اول سال ۹۸ به ترتیب امیرعلی، امیرعباس، ابوالفضل، سام‌یار و آریا و برای دختران فاطمه، زهرا، حلما، باران و آوا است.

وفایی در ادامه گفت: در شش ماهه اول سال جاری تعداد ۴هزار و ۴۴۲واقعه ازدواج به ثبت رسیده است که در مقایسه با سال قبل با ۴هزار و ۸۰۵ واقعه ازدواج ۷٫۵درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مدیرکل ثبت احوال استان قزوین عنوان کرد: همچنین در شش ماهه سال ۹۸تعداد یک هزار و ۳۶۳واقعه طلاق به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل با تعداد یک هزار و ۳۱۵واقعه طلاق ثبت شده ۳٫۶درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به صدور کارت هوشمند ملی تصریح کرد: تاکنون تعداد ۸۵۹ هزار و ۱۸۸درخواست کارت هوشمند ملی در استان ثبت شده که بیش از۸۵ درصد واجدین شرایط جمعیت استان را شامل می‌شود.

وفایی در پایان گفت: از این تعداد درخواست برای ۷۵۰هزار و ۱۸۷نفر کارت صادر شده که چهار هزار و ۴۴۹نفر از این افراد هنوز کارت خود را تحویل نگرفته‌اند.

انتهای پیام/۹۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار