ایران جانبی

» امین حیایی “اربعین” فرصتی است تا خصلت‌های حسینی در ما زنده شود
کد خبر: 197173
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
شاخص : «امین حیایی» بازیگر سینما و تلویزیون درباره تأثیر اربعین در زندگی گفت‌وگو کرد.
به گزارش شاخص نیوز: مراسم راه‌پیمایی روز «اربعین» به‌عنوان یکی از تجلی‌های امام حسین(ع) از زاویه‌های گوناگونی قابل بررسی است. گاهی یک ورزشکار یا پزشک از تجربیات و دیدگاه خود درباره این مراسم صحبت می‌کند و گاهی یک هنرمند، نگاه هنرمندان درباره مسائل مختلف به‌خاطر لطافت و زیبایی خاصی که دارد همواره مورد توجه عموم مردم است، از‌این‌رو، خبرگزاری تسنیم گفت‌وگوهای کوتاهی با برخی از بازیگران و هنرمندان درباره این مراسم باشکوه و پرعظمت دارد.
در حاشیه یکی از اکران‌های اختصاصی خبرنگار فرهنگی تسنیم با بازیگر سینما و تلویزیون آقای «امین حیایی» مصاحبه کوتاهی داشت. حیایی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم درباره دیدگاه و نظرش درباره این مراسم بزرگ و اثر آن در زندگی گفت:
«ایام اربعین روزهایی است که همه ما رشادت‌ها، شجاعت‌ها، وفاداری‌ها و صفات نیک انسانی را درون خودمان یادآوری می‌کنیم. با یادآوری دوباره این صفات درون خودمان متوجه می‌شویم که همه ما می‌توانیم این قبیل خصوصیات را زنده کنیم و با آن‌ها زندگی کنیم، اما در حقیقت این خداوند است که دوباره این خصلت‌ها را در ما با شور و اشتیاق حسینی زنده می‌کند.
محرم و اربعین زمان بسیار خوبی است که این صفات درون ما زنده می‌شود. زمانی که این صفات در این ایام و در مسیر پیاده‌روی اربعین برای ما زنده می‌شود، یاد رشادت‌ها، ایستادگی‌ها و مبارزه‌های امام حسین(ع) در روز عاشورا می‌افتیم. باید گفت که با قدم زدن در مسیر امام حسین(ع) احساسات حسینی ما زنده می‌شود و خصلت‌هایی که گفته شد در وجود ما برانگیخته می‌گردد.
این‌که امام حسین(ع) با ایثار و جانفشانی راه و روش درست زندگی را به همه ما یاد داد خیلی مهم است. ما باید واقعاً این نکته را سرمشق زندگی خود کنیم و از آن درس بگیریم.
اگر می‌خواهیم زندگی سالم و سربلندی در مدت عمر خود داشته باشیم باید با الگوگیری از زندگی امام حسین(ع) و این ویژگی‌های مهمی که ایشان در زندگی و روز عاشورا به ما یاد دادند راه درست را پیش بگیریم».

منبع: ستاره ها
انتهای پیام /۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار