انتخابات پدافندی غیرعامل برای کشور/ مسئولین به جای بازی با کلمات منویات رهبری را در دستور کار قراردهند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 91030
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۵۰
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری:
شاخص : مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات یک پدافندغیرعامل بسیار مهم برای جمهوری اسلامی ایران است.

محمد افشار در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اینکه موضوع دفاع یک امر همیشگی در زندگی بشر بوده است، اظهار کرد: پدافند غیرعامل یعنی دفاعی بدون سلاح در برابر حملات غیر مستقیم یا مستقیم دشمن که برای جلوگیری از تلفات جانی، نظامی، مالی و تجهیزات حساس انجام می‌گیرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری با بیان اینکه تهدیدات با پیشرفت فناوری، جدیدتر می‌شود، افزود: روش‌های دفاع هم باید متناسب با علم روز رشد کند.

این مسئول در ادامه گفت: پدافند غیرعامل دارای هشت اصول اصلی از جمله کالبدی، اقتصادی، سایبری، زیستی، شیمایی، هسته‌ای، ارتقاء یا آمادگی عمومی و مردم محور است و در حوزه‌های تخصصی مکان‌یابی، استحکامات، فرهنگ‌سازی، کوچک‌سازی و پراکنده‌سازی فعالیت می‌کند.

افشار با اشاره به اینکه پدافندهای سایبری و مردم محور از مهم‌ترین عناصر درگیر کننده این سازمان است، ابراز کرد: تهدیدات اجتماعی و تهاجمات فرهنگی مورد توجه این بخش‌ها بوده که مردم هدف اصلی آن قرار گرفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: از سال ۲۰۰۲ شاهد تغییر رویکرد استکبار جهانی و آمریکا از جنگ نظامی به جنگ نرم هستیم و با ایجاد فشار فرهنگی در داخل و کنترل آن از بیرون در صدد تضعیف همه جانبه جوامع هستند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری با بیان اینکه طبق فرمایشات رهبر انقلاب موضوع نفوذ مهم‌ترین هدف دشمنان است، تصریح کرد: نخبگان سیاسی، علمی، فرهنگی و اقتصادی هدف اصلی نفوذ قرار گرفته‌اند و دشمن می‌خواهد با واسطه قرار دادن آن‌ها سیاست‌های کلان خود را ترویج و به جامعه تحمیل کند.

این مسئول یادآور شد: تشکیل جلسات با مسئولین دستگاه‌های مختلف، برگزاری دوره‌های آموزشی، اطلاع رسانی در مدارس و به خصوص مهدکودک‌ها از طریق آموزش مربیان و انیمیشن‌های مربوط به این موضوع، از جمله اقدامات پیشگیری کننده در این زمینه است.

افشار تاکید کرد: متاسفانه عدم آگاهی و فرهنگ‌سازی جامعه در خصوص پدافند غیرعامل و تهدیدات فرهنگی مهم‌ترین مشکل پیش‌رو است که باید تلاش بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل بیشترین نقش نظارتی روی اقدامات دستگاه‌ها دارد، عنوان کرد: پدافند غیرعامل استان قزوین در ۲ سال مقام اول کشور را کسب کرده است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گفت: به طور کلی عملکرد پدافند غیرعامل در حوزه‌های مختلف خوب بوده اما به هیچ وجه رضایت بخش  نیست چرا که برای رسیدن به اهداف مورد نظر کار بیشتری نیاز است.

این مسئول تاکید کرد: دستگاه‌های مختلف به جای بازی با کلمات باید اقدامات عملی و کاربردی را در بخش نفوذ پیش بگیرند تا به منویات مقام معظم رهبری دست یابیم.

افشار با بیان اینکه پدافند اقتصادی در اولویت پدافند غیرعامل قرار گرفته است، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی از رویکردهای اصلی در این سازمان قرار گرفته که در این راستا تشکیل قرارگاه پدافند اقتصادی در دستور کار است.

وی اضافه کرد: در این قرارگاه دستگاه‌های مختلف حضور خواهند داشت که پایش و کنترل تهدیدات، نظارت و هماهنگی و ارئه راهکارهای مقابله با مشکلات اقتصادی انجام خواهد گرفت و موضوعات تولید داخلی، الگوی مصرف، سبک زندگی ایرانی اسلامی و حمایت از تولید کنندگان داخلی  از اهداف اصلی آن است.

وی با اشاره به انتخابات پیشرو خاطرنشان کرد: در طول تاریخ حضور مردم در صحنه و حمایت از حاکمیت همیشه موجب مقابله با تهدیدات بوده است و حضور پرشور مردم در انتخابات در واقع یک پدافند غیرعامل ودفاع  بسیار مهم برای جمهوری اسلامی ایران است که می‌تواند افزایش پایداری ملی و بازدارندگی در مقابل دشمن را داشته باشد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار