انتخاب شهر قزوین به عنوان پایلوت جهانی شاخص‌های شکوفایی شهری - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 108664
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۰۰
استاندار قزوین خبر داد:
شاخص : استاندار قزوین گفت: قزوین به عنوان شهر پایلوت جهانی شاخص‌های شکوفای شهری انتخاب می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین در همایش روز ملی صنعت و معدن که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات این سامان برگزار شد، اظهار کرد: بخش خصوصی در پیشرفت کشور جایگاه ویژه‌ای دارد و  هیچ جای دنیا دولت‌ها به تنهایی نمی‌توانند مشکلات جامعه را حل کنند.

وی افزود: تجلیل از تولیدکنندگان و صنعتگران موفق همواره باید صورت گیرد و به عنوان الگو در بین مردم معرفی شوند چرا که نقش زیادی در توسعه جامعه و اشتغال دارند.

همتی با بیان اینکه تولید باید به عنوان موتور محرک عمل کند، تشریح کرد: بنگاه‌ها همواره باید تلاش کنند تا عوامل درونی خود را تقویت کرده و برای ادامه فعالیت به گسترش دانش فناوی و بهروری بیندیشند.

استاندار قزوین اضافه کرد: مجریان دولتی نیز به عنوان عوامل بیرونی و پیش برنده باید حمایت جدی از واحدهای تولیدی داشته باشند و موانع را از سر راه آنان بردارند.

وی با تاکید بر حضور واحدهای صنعتی در بازارهای بین المللی بیان کرد: بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی باید متناسب با دانش روز، شناخت اوضاع بازار، شناخت مهارت‌های فردی، ویژگی‌های رقبا، سلایق مشتریان و بازاریابی و آشنایی با علم نانو  پیش روند و مزیت‌های تولید را به خوبی بشناسند و در اولویت کاری خود قرار دهند.

همتی با اشاره به اینکه استان قزوین استانی با تجربه در حوزه تولید است، خاطرنشان کرد: انباشت تولید، سرمایه، فناوری و همراهی مردم با واحدهای تولیدی در این استان با استان‌های دیگر متفاوت است.

استاندار قزوین با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر مردمی بودن اقتصاد مقاومتی اذعان داشت: دستگاه‌های دولتی و مجری باید این راه را برای مردم فراهم کنند و با اتکا به داشته‌های درونی و تعامل سازنده با دنیای بیرونی  شرایط مناسبی را برای کشور و استان فراهم آورند.

همتی با بیان اینکه استعدادهای فراوانی در حوزه صنعت استان قزوین وجود دارد، اذعان داشت: من انتظارات بالایی از ظرفیت‌های تولیدی استان دارم  و با توجه به داشته‌ها اهداف بالایی را برای پیشبرد صنایع در نظر می‌گیرم .

وی تصریح کرد:  اهداف و انتظارات باید بزرگ تعریف شود و تلاش‌های مداوم در جهت رسیدن به بالندگی‌ها صورت گیرد.

استاندار قزوین تشریح کرد: سازمان ملل در بخش اسکان در نظر دارد شهری را طبق چند شاخصه با ویژگی‌های مطلوب زندگی تعریف کند که با توجه به کاندیدا بودن شهرهای مختلف سرانجام بعد از چند مرحله پایش قزوین به عنوان یکی از دو شهر برای پایلوت جهانی انتخاب می‌شود.

وی اضافه کرد: بخش محیط زیست سازمان ملل به دنبال الگویی برای کار کردن با آژانس بین‌المللی در جهت دانش تکنولوژی و تامین مالیبود در جلساتی که با برخی از دست اندرکاران داشتیم ، تقاضا و آمادگی استان ما را  برای پایلوت محیط زیست پذیرفتند.

همتی در انتها گفت: امید است که با برداشتن موانع از سر راه بخش صنعت و معدن و حمایت از آنان بتوانیم رونق را در این بخش ها حاصل نموده و در بخش صادرات نیز پیشرفتداشته باشیم.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار