انتخاب ۹ استان به عنوان پایلوت اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88962
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۱
معاون ترویج مرکز تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی خبر داد
شاخص : معاون ترویج و آموزش مرکز تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی در قزوین از انتخاب 9 استان به عنوان پایلوت برای اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، کاظم خاوازی در همایش عملیاتی کردن نظام نوین ترویج کشاورزی که در سالن باغستان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: ۹ استان به عنوان پایلوت برای اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی انتخاب شده‌اند که قزوین نیز یکی از این استان‌های منتخب است.

معاون ترویج و آموزش مرکز تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی ارائه خدمات مطلوب به بهره برداران را مهم ترین هدف اجرای این طرح دانست و عنوان کرد: عناصر اصلی این طرح ساماندهی و تجهیز مراکز خدمات، ایجاد شبکه مدیریت دانش و پهنه بندی عرصه های کشاورزی برای ارائه حداکثر خدمات به بهره برداران و بیشترین ضریب پوشش برای فعالیت های ترویجی است.

این مسئول با اشاره به اینکه جایگاه ترویج در بخش کشاورزی در حوزه های زراعی، باغی، دامی، طیور، شیلات، منابع طبیعی و آب و خاک کاملاً مشهود است، افزود: انتقال مدیریت دانش و معرفی نیازهای کشاورزی مهمترین رویکرد وزارت جهاد کشاورزی در اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی است.

ابراهیمی پاک رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم اعلام کرد: برای اجرای طرح نوین ترویج کشاورزی ۱۱۰ پهنه در استان تشکیل شده است.

گفتنی است؛ استان قزوین با یک درصد مساحت کشور پنج درصد تولیدات کشاورزی را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار