انتصابات فامیلی در آموزش و پرورش قزوین
کد خبر: 117485
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶
مدیر کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین عنوان کرد
شاخص : مدیر کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین گفت: آموزش و پروش در دوران وزارت آقای فانی با یک تراژدی روبه رو بود و استعفای وزیر در شرایطی که صندوق ذخیره فرهنگیان رکورد بزرگ‌ترین اختلاس را به خود اختصاص داده معنی‌دار است.

.

علی پیشرویان مدیر کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به برخورد سلیقه‌ای دولت‌های مختلف با کانون صنفی فرهنگیان ، اظهار کرد: تعاملات به گون‍ه‌ای بوده که کانون صنفی فرهنگیان نتواند مطالبات خود را پیگیری کند و از نظر فرهنگیان عملکرد هیچ یک از دولت‌ها در قبال این کانون مساعد نیست.

وی افزود: خواسته ما از دولت‌ها این بوده که بر این تشکل نظارت جدی داشته باشند و به صورت قانونی برای آن مجوز صادر کنند تا فعالیت‌ها به رسمیت شناخته شود ولی متاسفانه تاکنون هیچ دولتی این همراهی را با ما در دستور کار قرار نداده است.

مدیر کانون صنفی فرهنگیان استان ابراز کرد: آموزش و پروش در دوران وزارت آقای فانی با یک تراژدی روبه‌رو بوده که واقعا جای تاسف دارد و اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان تنها یک نمونه از آن است.

آقایان پول ندارند مطالبات فرهنگیان را بدهند اما برای خرید خودروهای لوکس اعتبار دارند

پیشرویان یادآور شد: چندین سال بود که لیزینگ خودرو به فرهنگیان داده نمی‌شد اما ناگهان ۸۰۰ خودرو لوکس ۱۹۶ میلیون تومانی به مدیران صندوق ذخیره داده می‌شود؛ آقایان که می‌گویند اعتبار نداریم تا مطالبات فرهنگیان را بدهیم پس پول خودروها از کجا آمده است.

این مسوول با بیان اینکه ۹۰۰ هزار نفر از فرهنگیان عضو صندوق ذخیره هستند، گفت: فرهنگیان در بیش از ۳۰ شرکت معتبر سهام دارند که ۲ دهه ادامه داشته است یعنی به برکت پول فرهنگیان توانسته‌ایم عضو شرکت‌های مادر باشیم در حالی که بسیاری از همکاران از این روند مطلع نیستند.

photo_2016-10-26d_15-52-02-e1477721399270

اختلاس ۸ هزار میلیاردی مانند حقوق‌های نجومی به فراموشی سپرده نشود

پیشرویان عنوان کرد: ۵۰درصد بانک سرمایه متعلق به فرهنگیان است اما هر بار که موضوع اختلاس در آن مطرح شد آقای فانی از پاسخگویی به آن شانه خالی کرد و امروز ما نگران هستیم که با تغییر وزیر شفاف سازی صندوق ذخیره همانند حقوق‌های نجومی به فراموشی سپرده شود.

وی اضافه کرد: وزیری که در طول وزارت خود حتی یک بار هم خصوص مشکلات مشکلات ابراز نگرانی نکرده و همه موارد را تکذیب کرده است و در بدترین شرایط مدیرعامل خود را تغییر داده، قطعا این موضوع موجب نگرانی  جامعه فرهنگیان و ایجاد شبهه در دخالت وزیر در این اختلاس‌ها خواهد شد.

۱۰۱۱۳۳۸

فرهنگیان ۶ ماه است که مزایای خود را دریافت نکرده‌اند

مدیر کانون صنفی فرهنگیان استان تصریح کرد: استعفای وزیر در شرایطی انجام شده که صندوق ذخیره فرهنگیان شاهد بزرگ‌ترین اختلاس معنی‌دار بوده و نشانه این است که بسیاری از مسوولین آموزش و پرورش در این تخلفات دخالت دارند.

پیشرویان تاکید کرد: مهم‌ترین دغدغه فرهنگیان این است که با تغییر وزیر چه کسی پاسخگوی اختلاس ۸ هزار میلیاردی خواهد بود درحالی که قشر فرهنگیان با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند و ۶ ماه است که مزایای خود را دریافت نکرده‌اند.

تغییر وزیر فرهنگ در راستای تحقق اهداف انتخاباتی است

این مسوول با بیان اینکه دولت با عزل وزیر در واقع صورت مسئله را پاک کرده است، تشریح کرد: ادب حکم می‌کرد که وزیر می‌ایستاد و پاسخگوی عملکرد خود می‌شد در هیچ جای دنیا چنین روندی عرف نیست و تغییر وزرای فرهنگی توجیهی جز اهداف انتخاباتی ندارد.

وی اذعان داشت: با وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی چرا تغییری در این وزرا ایجاد نمی‌شود؟ این موجب نگرانی ما است که دولتی راانتخاب کرده‌ایم که به جای رسیدگی به امور مردم فقط به فکر بقای خود است.

انتصابات آموزش و پرورش استان به دور از شایسته سالاری است

مدیر کانون صنفی فرهنگیان استان بیان کرد: عملکرد آموزش و پرورش استان مطلوب نیست چراکه بسیاری از نیروهای بازنشسته همچنان در سمت‌های خود حاضر هستند و از طرفی انتصابات فامیلی بوده و به دور از شایسته سالاری است.

پیشرویان افزود: ضعف مدیریت‌ها در نهادی که قرار است نسل آینده را تربیت کند عوارض ناگواری را به دنبال خواهد داشت؛ مدیریت یک دستگاه حساس و سرنوشت ساز برای کشور نباید به جای ادای تکلیف خود به مسائل جناحی و سیاسی بپردازد.

۲۰۲۷۸۹

بازگشایی کانون صنفی فرهنگیان از اختیارات آموزش و پرورش نیست

این مسوول یادآور شد: طی این سال‌ها فعالیت‌هایی که در کانون صنفی فرهنگیان صورت گرفته از مجرای قانونی واقعی نبوده بلکه یکسری حرکت‌های خودجوش فرهنگیان در قالب این کانون است که مجوز هم ندارند.

وی در ادامه گفت: مدتی قبل مدیرکل آموزش و پرورش استان اعلام کرده که اجازه بازگشایی کانون صنفی استان را داده است در حالی که چنین اختیاراتی را ندارد زیرا این کانون در حیطه وظایف آموزش و پرورش نیست بلکه مربوط به استانداری و ماده ۱۰ احزاب و منابع نظارتی است.

پیشرویان افزود: بنده از ساعت ۸۲ مسوولیت کانون صنفی فرهنگیان را بر عهده دارم اما در حال حاضر به صورت معلق مانده و فعالیتی ندارد.

پیشرویان توضیح داد: ما در سطح کشور یک شورای هماهنگی داریم که متشکل از نمایندگان استان بوده اما مدت‌ها است که انتخاب این شوراها به صورت نمایشی و بدون حضور استان‌های دیگر در تهران انجام می‌شود که مورد قبول نیست.

فعالیت‌های برخی تشکل‌ها به نام کانون صنفی فرهنگیان استان جعلی است

این مسوول عنوان کرد: متاسفانه این شورا در تهران و بدون هماهنگی استان‌های دیگر تشکیل و اعضای آن انتخاب می‌شود و همین شورا که اصول قانونی در آن رعایت نشده بیانیه صادر می‌کند که همکاران ما هم بدون آگاهی به آن تن می‌دهند.

وی در خصوص اهداف این کانون گفت: ارتقاء محتوای درسی، نظارت بر انتصاب‌های به جا و به دور از روابط فامیلی و پیگیری مطالبات امور معیشتی فرهنگیان از جمله اهداف کانون صنفی فرهنگیان است.

مدیر کانون صنفی فرهنگیان استان در پایان تاکید کرد: کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین هیچ شعبه‌ای ندارد و هر نوع تشکلی که با نام این کانون در حال حاضر فعالیت می‌کند جعلی است و از نهادهای قضایی درخواست رسیدگی داریم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

27 پاسخ به “انتصابات فامیلی در آموزش و پرورش قزوین/ عملکرد آموزش و پرورش استان مطلوب نیست/ دولت با تغییر وزیر صورت مسئله اختلاس میلیاردی را پاک کرد”

 1. علی گفت:

  سکوت استاندار درقبال اقدامات غیراجرایی وسیاسی باندقاسمیها تعجب برانگیزاست؟چگونه یک کارشناس تاریخ می تواندسکان داراموراجتماعی وفرهنگی استان باشد؟انتصاب بخشداران ومعاونین فرماندارغیرکاردان مایه بسی السف است.

 2. حسن آریامنش بازرس کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین گفت:

  با سلام و احترام
  ایشان بدلیل تخلفات فراوان از اساسنامه کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین زیر سوال هستند و حقصد اظهار نظر با عنوان رییس کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین را ندارد.

 3. شریفی گفت:

  دمت گرم آقای پیشرویان
  خوب گفتی
  اصلاح طلبان صداشون درآومده خخخخخ

 4. ندا گفت:

  حقوق ما را نمی دهند اختلاس می کنند
  لعنت

 5. قزوینی گفت:

  بین اصلاح طلبان استان تفرقه افتاده
  شیخ و استان….. یک طرف ، اموزش و پرورش و نماینده مجلس شان طرف دیگه و اون امام جمعه متحصنین هم یک طرف

 6. ر-ق گفت:

  علی آقا یاعلی مدد

 7. فرهنگی گفت:

  بدترین وضعیت اموزش وپرورش استان در این دولت / انتصاب افراد از ستاد قالیباف در ریاست ادارات و معاونیین اداره کل /فامیل بازی / حق کشیهای فراوان در نواحی / صد رحمت به شهاب زاده حبیبی

 8. فرهنگی گفت:

  این برادران فرصت طلب قاسمی با دار و دستشان با گرفتن پست های ناحق /فامیل بازی /سواستفاده ازموقعیت چند روز بودن در ستاد روحانی /ایجاد اختلاف در بین حامیان دولت /کنار گذاشتن حامیان واقعی دولت و دادن پست های اداره کل اموزش و پرورش به فعالین ستاد قالیباف بیشترین بد بینی را به دولت روحانی در استان ایجاد کردند

 9. فرهنگی گفت:

  درود بر آقای قاسمی
  واقعا عملکرد ایشان قابل مقایسه با دوره های قبل نیست.
  درست ممکن است ضعف هایی هم باشد

 10. علوی گفت:

  من یکی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی قزوین هستم .مصاحبه جناب پیشرویان کاملا مورد تایید است .اگه مسوولین کوتاهی کنند وبا مدیرکل قاسمی برخورد نکنند تکلیف را با استان یکسره میکنیم .این همه فامیلی بازی مگه عصر حجره

 11. یک معلم گفت:

  یا الثارات الحسین

 12. فرهنگي گفت:

  دولت باید کانون صنفی فرهنگیان رابه رسمیت بشناسدوبعداز اعطای پروانه فعالیت انتخابات اعضای هیئت مدیره انجام گیرد.
  انتصابات بایدبراساس شایسته سالاری باشدنه فامیلی وقومیتی

 13. الموتی گفت:

  زنده باد پیشرویان درود بر شرف این رزمنده

 14. علی گفت:

  تمام فعالیتهای علمی وتربیتی اداره کل قزوین تحت الشعاع سیاسی کاری آقایان است یعنی اولویت گروه ،همشهری،حزب است نه تعلیم وتربیت مصداق دعوت آقای صالحی و…

 15. فرهنگی بازنشسته گفت:

  درود بر پیشرویان
  فامیل بازی مدیر کل بر هیچکس پوشیده نیست.

 16. فرهنگی گفت:

  شیخ قدرت اوایل برای سالار قاسمی زیاد خطو نشان کشید ولی کاری نتوانست بکند سکوت اقای قوامی درمقابل کارهای خلاف سالار قاسمی بخاطر هم محلی بودن ظلم است در حق حامیان واقعی اصلاحات

 17. معلم گفت:

  درود بر علی پیشرویان ازاد مرد
  رحمت بر خودت وپدر ومادرت که همیشه حق میگی

 18. فرهنگی گفت:

  احسنت به تو بزرگ مرد
  متاسفانه ایوب رحیمی در استانداری وفاضل در وزارتخانه مانع انعکاس اعتراضات وسیع وگسترده فرهنگیان هستند

 19. مدافعان حرم گفت:

  با تشکر از مسولان شاخص نیوز .درخواست برگزاری مصاحبه های جدید از جناب پیشرویان را داریم چون بازتاب بسیار وسیعی داشته وحرف دل همه فرهنگیان می باشد.

 20. فرهنگی بازنشسته گفت:

  با سلام ،تمامی موارد مشروحه و مطروحه آ قای علی پیشرویان صد در صد مورد تایید فرهنگیان استان قزوین می باشد،مخصوصا عدم شایسته سالاری و انتصابات فامیلی و داد ستد ومعامله کاری،گزارش های تبلیغاتی دروغین در اداره کل آ آموزش وپرورش استان قزوین بی داد می کند؟؟؟!!! درهرگوشه ی این شهر فریادی بلند است / ویران شود این شهر که فریاد رسی نیست

 21. فرهنگی بازنشسته گفت:

  با سلام ،تمامی موارد مشروحه و مطروحه آ قای علی پیشرویان صد در صد مورد تایید فرهنگیان استان قزوین می باشد،مخصوصا عدم شایسته سالاری و انتصابات فامیلی و داد ستد ومعامله کاری،گزارش های تبلیغاتی دروغین در اداره کل آ آموزش وپرورش استان قزوین بی داد می کند؟؟؟!!! درهرگوشه ی این شهر فریادی بلند است / ویران شود این شهر که فریاد رسی نیست ???!!

 22. فرهنگی گفت:

  درود بر جناب پیشرویان که حرف ایشان حرف دل همه فرهنگیان است تلاش ها و زحمات شما به عنوان مدیریت کانون صنفی از چشم فرهنگیان پوشیده نیست .فرهنگیان از شما حمایت خواهند کرد.

 23. مدانی گفت:

  همه سخنان جناب پیشرویان مورد تایید است من خودم مدانی هستم اینا حتی توالموت اعتبار ندارند .

 24. معلم گفت:

  درود بر شما جناب پیشرویان ،تمام انتصابات ایشان بر اساس روابط فامیلی است نه شایسته‌سالاری، این حرف دل همه فرهنگیان است بالاخره یه شیردل پیدا شد که حق را بگوید.ایدکم الله

 25. فرهنگیان ناحیه یک گفت:

  دمت گرم،حماییت میکنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار