انتصاب غیر قانونی سرپرست جدید سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 150682
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
عضو شورای شهر قزوین عنوان کرد
شاخص : عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: انتصاب سرپرست جدید سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری با رعایت قوانین و مقررات مغایرت دارد و باید تجدید نظر شود.

به گزارش شاخص نیوز ، فرج‌اله فصیحی‌رامندی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که امشب در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد، با اشاره به انتصاب سرپرست جدید سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین اظهار داشت: این انتصاب با ضوابط و مقررات قانونی و ابلاغیه وزیر کشور مغایرت دارد و باید تجدید نظر شود.

وی بیان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر قزوین در ابتدای آغاز کار خود سوگند یاد کردند که در انجام وظایف خود قانون اساسی و سایر قوانین را رعایت کنند و برخلاف آن عمل نکنند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به اینکه اعضای شورای اسلامی شهر قزوین به طور مستقیم در دخالت انتصابات مسؤولان شهری منع شده است، عنوان کرد: با این وجود باید اعضا، شهردار را به رعایت قوانین و مقررات مکلف کنند.

فصیحی‌رامندی بیان کرد: از وظایف اعضای شورای اسلامی شهر قزوین است که بر امور شهرداری حساس بوده و پیگیر مسائل شهری براساس قوانین و مقررات باشند.

این عضو شورا مطرح کرد: مدیران سازمان‌های شهرداری قزوین باید از بین کارکنان رسمی و پیمانی شهرداری‌ها و یا دستگاه‌های اجرایی و ماده قانون پنج خدمات کشوری با داشتن شرایط تحصیلی و تجربی انتخاب شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: انتصاب یاد شده براساس قانون نبوده بلکه بر پایه توصیه‌های جناحی، حزبی و گروهی بوده به همین دلیل باید اعضای شورای اسلامی شهر قزوین باید به این موضوع حساس باشند.

وی ابراز کرد: شهردار قزوین شایسته‌سالاری و انتخاب مدیران براساس توانایی را جزو برنامه‌های خود عنوان کرده اما این انتصاب جدید با هیچ کدام از برنامه‌های این مسؤول تطابق ندارد.

فصیحی‌رامندی با شاره به ابلاغیه وزیر کشور اضافه کرد: در این ابلاغیه آمده باید مدیر شهری مدرک تحصیلی و کارشناسی منطبق با موضوع را داشته باشد اما آیا فرد انتخاب شده دارای چنین مدرکی است.

وی افزود: همچنین طبق این ابلاغیه باید مدیر حداقل پنج سال سابقه اجرایی و حداقل سه سال مدیریت مرتبط با موضوع را داشته باشد آیا این مسؤول جدید سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین چنین سابقه‌ای را دارد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: باید در این انتصاب جدید توسط شهردار قزوین تجدید نظر شود زیرا با رعایت قوانین و مقررات مغایرت دارد.

انتهای پیام/ د

منبع: فارس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار