انتقاد امام جمعه قزوین به پیام تبریک وزیر امور خارجه به سعودی‌ها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58018
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۶:۱۰
در خطبه‌های نماز جمعه قزوین صورت گرفت
شاخص : امام جمعه قزوین نسبت به ارسال پیام تبریک وزیر امور خارجه کشورمان به سعودی‌ها انتقاد کرد.

به گزارش شاخص، حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قزوین که در مسجدالنبی(ص) این شهر برگزار شد، با محکومیت جنایت آل‌سعود در یمن علیه مردم مجروح این کشور اظهار داشت: باید از خدا خواست تا شر این رژیم مسلمان‌کش را از سر مردم یمن کم کرده و شاهد چنین جنایات تاسف‌برانگیزی علیه مردم مظلوم یمن نباشیم.

وی ضمن متاسف شدن همراهی برخی کشورهای عربی اسلامی با عربستان در کشتار مردم یمن عنوان کرد: بی‌تردید این حرکت و خوی وحشی‌گری آمریکا و آل سعود پاسخی جز سیلی مردم یمن نخواهد داشت و کشورهای اسلامی باید هوشیار باشند و سرنوشت خود را به صهیونیست‌ها گره نزنند. چرا که صهیونیست‌ها و استکبارگران با جنایت و کشتار بحث تسلط بر ملت‌های مسلمان را دارند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: روزانه صدها نفر از مردم بی‌گناه یمن از کودک و نوجوان و زن و مرد با حملات ددمنشانه آل سعود به خاک و خون کشیده می‌شود و مجامع بین‌المللی که همیشه مدعی دفاع از حقوق بشر هستند نیز نه تنها عکس‌العملی نشان نمی‌دهند بلکه در برابر این جنایات هولناک سکوت کردند.

وی تاکید کرد: اما در برابر این سکوت همه ما وظیفه دینی و انسانی داریم تا ضمن دفاع از مردم بی‌گناه یمن چه در زمینه مالی و چه در زمینه معنوی اجازه استمرار این کشتار را ندهیم.

امام جمعه قزوین یادآور شد: بی‌تردید این حمله آل‌سعود و آمریکایی‌ها به مردم مظلوم یمن پاسخی جز سیلی سخت مردم نخواهد داشت و صعودی‌ها و آمریکایی‌ها طعم تلخ شکست را بار دیگر در منطقه خواهند چشید.

عابدینی با اشاره به پیام تبریک ظریف به وزیر امور خارجه عربستان سعودی با انتقاد ازاین اقدام خاطرنشان کرد: این حرکت وزیر امور خارجه کشورمان مورد انتقاد است چرا که در شرایطی که آل‌سعود مردم بی‌گناه یمن را به خاک و خون می‌کشاند نباید وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای آنها پیام تبریک ارسال کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تصریح کرد: همراهی با ستمگران و خون‌خواران از جانب وزیر امور خارجه به هیچ عنوان انتظار نمی‌رفت و مسئولان باید مراقب باشند تا در تصمیم‌گیری‌ و موضع‌گیری‌هایشان موجب آسیب‌دیدگی به مظلومان نشوند.

عابدینی ضمن اشاره به سالروز گرامیداشت آزادسازی هویزه تاکید کرد:‌ اگر در دوران دفاع مقدس آزادسازی هویزه آرزوی بزرگ ما بود و برای آن با ‌دشمن بعثی در نبرد بودیم اما امروز باید برای آزادی یمن، فلسطین و بحرین دعا کنیم و از خداوند بخواهیم شر استکبار و آل سعود را از سر ملت‌های منطقه کم کند.

وی خاطرنشان کرد: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان باید همچنان بیانات مقام معظم رهبری را که اخیرا نیز در جمع معلمان کشور ایراد شد، سرلوحه و چراغ هدایت قرار دهد. چرا که مواضع معظم‌له در خصوص مسائل هسته‌ای روشن، صریح و حساس است.

عابدینی اضافه کرد: اصل عزتمندی و حفظ اقتدار در مذاکرات هسته‌ای از جمله مواردی است که مقام معظم رهبری به آن تاکید داشته و مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشورمان نیز باید آن را مدنظر قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: همانطور که مقام معظم رهبری از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای حمایت خودشان را اعلام کرده و بارها هشدار دادند که طرف مقابل طرف قابل اطمینانی نیست، باید تیم مذاکره‌کننده نیز این هشدارها را جدی بگیرد.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: امروز ملت ایران از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای می‌خواهند تا اقتدار، عظمت،‌ عزت وسرافزاری ایران اسلامی در مذاکرات حفظ شود و باید بدانیم تا هنگامی که گام‌هایمان با اتکای به خداوند برداشته می‌شود با قدرت سخن خواهیم گفت.

خطیب این هفته شهر قزوین تاکید کرد: استکبارگران باید بدانند که ملت ایران ترسی از ارعاب و تهدیدهای آنها ندارند و اگر آنها با زبان تهدید صحبت کنند ملت ایران نیز هیمنه پوشالی آنها را خواهد شکست. چرا که این ملت اهل شعار نبوده و این بار شکستی سخت‌تر از افغانستان، عراق و سوریه را به کام مستکبران می‌کشاند.

عابدینی ضمن مطلوب برشمردن مانور الی‌بیت‌المقدس ۳ که در قزوین در حال برگزاری است، عنوان کرد: حفظ آمادگی نظامی در همه شرایط باید مورد توجه قرار گیرد و این رزمایش باصلابت نشان از آمادگی نیروهای بسیجی در استان قزوین دارد.

انتهای پیام/۱۰۰/د

منبع: فارس

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار