انتقاد صحیح و سازنده از دولت برای کشور مفید است
کد خبر: 111104
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین انتقاد صحیح و سازنده از دولت برای کشور بسیار مفید خواهد بود، گفت: 871 پروژه‌ با اعتباری بالغ بر 1030 میلیارد تومان در هفته دولت در استان افتتاح و بهره برداری می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفنه دولت که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد با بیان اینکه شهید رجایی افتخار بزرگی برای مردم ایران و استان قزوین است، اظهار کرد: هفنه دولت فرصت مناسبی است تا مردم در جریان اقدامات و مشکلات دولت در داخل و خارج کشور قرار بگیرند.

وی افزود: اطلاع رسانی از خدمات دولت و فراز و فرودهای آن و در جریان گذاشتن مردم به عنوان ولی نعمتان نظام امری ضروری است زیرا کارها و خدمات مدیران متعلق به نظام است و آگاهی از آن موجب امیدواری ملت خواهد شد.

استاندار قزوین تصریح کرد: اگر کسی درصدد تضعیف خدمات مدیران باشد قطعا گفتار و رفتار او زیر سوال می‌رود و معلوم می‌شود که در مسیر نظام نیست اما انتقاد صحیح و سازنده از دولت برای کشور بسیار مفید خواهد بود.

همتی اضافه کرد: رسانه‌ها به عنوان ارکان اصلی واسط بین دولت و مردم، موظف به شفاف سازی و اطلاع رسانی هستند و باید در این راه با وجدان کاری و اخلاق قدم بگذارند تا موجب سوء استفاده دشمن از اخبار منتشر شده نشوند.

وی ابراز کرد: دولت با توجه به شرایط سخت تحریم‌ها روی کار آمد اما با همراهی و تدبیر مقام معظم رهبری و خواندن دست دشمن با هماهنگی و همدلی ملت ایران، در مذاکرات حقانیت و منطق جمهوری اسلامی ایران را به دنیا ثابت کرد و ایران به عنوان یک کشور هسته‌ای در مجامع بین‌المللی شناخته شد.

استاندار قزوین افزود: دولت با تورم ۴۴ درصد و ناپایداری بازارها مواجه بود که توانست تورم را تک رقمی و ثبات را در بازارها و اقتصاد کشور حاکم کند و گام بعدی دولت رونق اقتصادی خواهد بود .

افتتاح و بهره برداری از ۸۷۱ پروژه در هفته دولت

این مسئول در ادامه به گزارشی از برنامه‌هایی به مناسبت بزرگداشت هفته دولت در سال ۹۵ پرداخت و گفت: ۶۷۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۹۱۹ میلیارد ریال و ۶۵ اشتغال جدید در بخش دولتی، ۸۳ پروژه با اعتباری بیش از ۶۶۱۲ میلیارد ریال و ۱۱۴۹ اشتغال جدید در بخش خصوصی و ۱۱۳ پروژه با اعتبار ۱۷۶۹ میلیارد ریال و ۳۲ اشتغال جدید پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت در استان خواهد بود.

همتی با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح بخش مسکن در هفته دولت افزود: افتتاح ۱۰۲۵ واحد در قالب طرح بهسازی مسکن روستایی، افتتاح ۵۰۰۶ واحد مسکن مهر و ۵۴۳ واحد مسکن مددجویان شامل ساخت و بهسازی از این پروژه‌ها خواهد بود.

وی با اشاره به گزارشی از کل پروژه‌های قابل افتتاح استان قزوین در هفته دولت ۹۵ عنوان کرد: ۸۷۱ پروژه‌ با اعتباری بالغ بر ۱۰۳۰ میلیارد تومان و میانگین مدت زمان اجرای این پروژه‌ها ۸ ماه خواهد بود و همچنین اشتغال ایجاد شده ۱۲۶۴ شغل مستقیم است.

استاندار قزوین به تفکیک پروژه‌ها بر اساس بخش‌ها و سر فصل‌ها افزود: به ترتیب ۷۲۴ پروژه با اعتبار ۴۹۵ میلیارد تومان در بخش امور زیربنایی و عمرانی، ۱۰۱ پروژه با اعتبار ۵۱۵ میلیارد تومان در امور اقتصادی و ۴۶ پروژه با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان در بخش فرهنگی و اجتماعی هستند.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: نسبت به هفته دولت سال گذشته در تعداد پروژه ها رشد ۲۷ درصدی و از نظر اعتبار رشد ۲۷۰ درصدی و از نظر اشتغال رشد ۵۸ درصدی داشته‌ایم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار