انتقال آب سد طالقان به قزوین از مصوبات مجلس نهم است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 117094
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۷
نماینده مردم قزوین در مجلس:
شاخص : نماینده مردم قزوین در مجلس عنوان کرد: بحث تخصیص 60 میلیون متر مکعب آب از سد طالقان برای استان قزوین در دوره گذشته مجلس اتفاق افتاده و انتقال این آب به قزوین هم از مصوبات مجلس نهم است.

به گزارش شاخص نیوز، داوود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس اظهار داشت: تخصیص ۹۰۳ میلیارد تومان به استان قزوین در سفر اخیر رئیس جمهور صورت گرفته و این در حالی است که کل بودجه تملک و دارایی این استان ۱۱۴ میلیارد تومان در سال است.

وی ادامه داد: بحث تخصیص ۶۰ میلیون متر مکعب آب از سد طالقان برای استان قزوین در دوره گذشته مجلس اتفاق افتاده و انتقال این آب به قزوین هم از مصوبات مجلس نهم است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: أخذ مجوز کمیسیون ماده ۲۱۵ که منجر به این شد تا پروژه مذکور دارای ردیف اعتباری شود در دیدار امسال با نوبخت سخنگوی دولت حاصل شده است که هم‌اکنون مراحل پایانی خود را سپری می‌کند.

محمدی با اشاره به اینکه برخی پروژه‌ها از طرح‌هایی است که مصوبات مجلس گذشته بوده اما ردیف اعتباری نداشته است، تشریح کرد: تأمین اعتبار برای پروژه انتقال آب سد طالقان به قزوین هم در سفر اخیر رئیس جمهور صورت گرفته و پروژه مزبور دارای ردیف اعتباری شده است.

وی خاطرنشان کرد: تخصیص‌های اعتبار سال‌های گذشته به علت مضایق و تنگناهای دولت ۲۵ تا ۳۰ درصدی بوده، یعنی ۲۵ درصد بودجه‌ای که برای استان قزوین در نظر گرفته می‌شد، به آن تعلق می‌گرفت اما ریاست جمهور در این سفر قول تخصیص صددرصدی را داده است که ۵۰ درصد آن در سال جاری تحقق پیدا می‌کند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در خصوص مجتمع‌های آبرسانی روستایی، بهسازی داخل روستاها، آب شرب روستاها و راه‌های روستایی هم تصمیمات خوبی گرفته شده است که امیدواریم تحقق یابد.

محمدی تصریح کرد: همچنین در خصوص راه قزوین الموت تنکابن اعتبار ۱۲۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیونی در نظر گرفته شده که ۹۸ میلیارد تومان آن از محل فروش سهام فولاد خوزستان، ۲۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از محل فروش اوراق خزانه و ۷ میلیارد تومان آن از بودجه‌های دولتی تخصیص یافته است.

منبع: فارس

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار