انتقال حوزه‌ای آب برای دشت قزوین موجب برهم زدن اقلیم می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57876
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲:۵۲

مشاورشرکت مدیریت منابع آب ایران در خصوص ارائه راهکار‌های اجرایی احیای دشت قزوین گفت: انتقال حوزه‌ای آب برای دشت قزوین باید بدون برنامه‌ریزی و مطالعات جامع موجب برهم زدن اقلیم می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، جعفر فهیمی، مشاور شرکت مدیریت منابع آب ایران پیش ازظهر امروز در اولین هم‌اندیشی احیای دشت قزوین که در سالن جلسات باغستان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد، بر زمینه‌های احیای این دشت گسترده تاکید کرد.

وی با اشاره به مطالعات پایدار در حوزه‌های گیلان، الموت و به‌خصوص تهران اظهار کرد: دولت باید اولین قدم را تکلیف کند و در راستای انجام آن با داشته‌های کنونی کار را شروع کرده که اگر کارساز نبود به راهکارهای دیگر روی آوریم.

این مسئول در ادامه افزود: مطالعات انجام شده دراین راستا باید با حضور مردم در تشکل‌ها و حرکت بر روی اسلوب‎‌های علمی انجام شود و اگر کار‌ها قانونی و دستوری نشوند، اقدامی پیش نمی‌رود.

وی گفت: در راستای احیای دشت قزوین باید ابعاد‌ مختلفی درنظر گرفته شود و این امر با برنامه‌ریزی کارشناسان، متخصصین، اعمال طرح جامع و اعتبارات شایسته سازمان عملی شده و سپس با اعمال هزینه‌ها ومطالعات مناسب این طرح قابلیت اجرایی لازم را پیدا کند.

مشاور شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه ابتدا باید سند توسعه پایدار قزوین حاصل شود سپس از آب آن برداشت شود، گفت: انتقال حوزه‌ای از مناطق دیگر کشور باید آخرین اقدام عملی باشد، چراکه اقلیم را به هم می‌زند و در خصوص این راهکار نیز ابتدا باید مطالعات لازم صورت گرفته و بعد از آن عملیاتی شود.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار