انجام بیش از 3 هزار پروژه مستقیما به دست دهیاران
کد خبر: 113295
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۴:۳۶
استاندار قزوین عنوان کرد
شاخص : استاندار قزوین گفت: بیش از 3 هزار پروژه مستقیما به دست خود دهیاران در روستاها انجام شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین صبح امروز در همایش شهرداران،دهیاران و شوراهای اسلامی استان که در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد،اظهار کرد: ظرفیت عظیمی در حوزه دهیاران و شوراها قرار گرفته و استانداری‌ها می‌توانند با بهره‌گیری از کمک آن‌ها به روند توسعه کشور سرعت دهند.

وی افزود: استان قزوین ۲۴ شهر، ۱۹ بخش و ۶ شهرستان و ۸۰۰ روستای فعال بالای ۲۰ خانوار دارد که مشغول فعالیت‌های تولیدی و کشاورزی هستند.

استاندار قزوین در ادامه با اشاره به اینکه نرخ نهایی مهاجرت از روستاها به شهرهای استان ۲/۲ است گفت: جمعیت شهری استان ۷۳ درصد و جمعیت روستایی ۲۷ درصد است و حدود ۳۰۰ روستای متروکه در استان وجود دارد.

این مسوول اضافه کرد: شهرداران و دهیاران از محل اعتبارات ارزش افزوده، بیشتر پروژه محور هستند؛ بیش از ۷۰ درصد از منابع شهرداری‌ها برای هزینه‌های عمرانی و زیر ۳۰ درصد برای هزینه‌های جاری صرف می‌شود.

همتی با اشاره به اهمیت بحث آموزش عنوان کرد: مقوله آموزش با برنامه‌ریزی معاونت عمرانی و شهرداری‌ها آثار مثبتی به همراه داشته است.

وی در ادامه گفت: بیش از ۳ هزار پروژه مستقیما به دست خود دهیاران در روستاها انجام شده است.

استاندار قزوین افزود: رویکرد فرهنگی و اجتماعی در حوزه شوراها، شهرداران و دهیاران بسیار مهم است که در دستور کار همه قرار گرفته است.

همتی با بیان اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی، روستاها یکی از بخش‌های با ظرفیت در این مقوله هستند گفت: بر این اساس ۵ هزار شغل برای روستاها تعریف کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: سعی داریم طبق برنامه‌های توسعه‌ای که در نتیجه مطالعه و سند روستایی تبیین شده است بین دستگاه‌های مرتبط با مسائل روستایی در زمینه اشتغال و تولیدات خرد هماهنگی ایجاد کنیم و در نظر داریم یک نظام بازار یابی برای محصولات روستایی به وجود آوریم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار