ایران جانبی

» انجام بیش از ۳۰۰ عملیات توسط آتشنشانان قزوینی/ آسانسورها بیشتر حادثه را به خود اختصاص دادند
کد خبر: 146986
تاریخ انتشار: 23 سپتامبر 2017 - 2:58
در شهریور ماه صورت گرفت؛
شاخص : مديرعامل سازمان آتش نشاني قزوين گفت: آتش نشانان قزوين در شهریور ماه امسال در 315 عمليات مختلف امداد و نجات و اطفاء حريق حاضر شدند.

ابوالفضل ذوالقدر مدیرعامل آتش نشانی قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص،  اظهار کرد: تماس‎های مردمی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی قزوین در شهریورماه سال ۱۳۹۶، آتش نشانان را به ۳۱۵ عملیات مختلف امداد و نجات و اطفاء حریق رهسپار کرد.

وی در ادامه بیان کرد: عملیات‌های انجام شده در این مدت مربوط به؛ تصادف یا واژگونی خودرو ۲۳ مورد، حریق منزل مسکونی و مغازه ۱۳ مورد، حریق خودرو ۱۱ مورد، افکن زمین و ریزش چاه ۲ مورد، نشت آب و شکستگی لوله ۸ مورد، محبوس شدن داخل آسانسور ۵۳ مورد، محبوس شدن داخل منزل مسکونی ۲۱ مورد، مشاهده و گیر کردن حیوانات وحشی ۲۱ مورد، آتش سوزی سطل زباله و ضایعات ۴۳ مورد، حریق علفزار ۳۰ مورد، حریق باغ ۲۱ مورد، ۱۵ مورد خارج کردن حلقه انگشتری و ۵۴ مورد حوادث دیگر بوده که آتش نشانان با حضور به موقع و اقدام سریع نسبت به ایمن سازی محل حادثه و کاهش خطر اقدام کردند.
مدیرعامل آتش نشانی قزوین در ادامه با اشاره به اینکه گستره فعالیت‌های این سازمان صرفاً مهار آتش سوزی نیست، تصریح کرد: آتش نشانان ایستگاه‌های ۸ گانه قزوین به تمامی حوادث امداد و نجات و اطفاء حریق در حوزه شهری و حتی در بعضی موارد “به واسطه درخواست کمک از شهرهای استان” درحوزه برون شهری نیز خدمت رسانی می‌کنند.
وی رعایت توصیه‌های ایمنی را در کاهش وقوع حوادث موثر دانست و تاکید کرد: از شهروندان انتظار داریم از اشغال کردن بی مورد شماره تلفن ۱۲۵ آتش نشانی به طور جدی خودداری کرده و در زمان وقوع حادثه ضمن حفظ خونسردی، با شماره ۱۲۵ سازمان آتش نشانی تماس حاصل کنند.
این مسوول در خاتمه یادآور شد: کلیه شهروندان می توانند جهت ثبت نام در کلاسهای یک روزه و رایگان آموزش کار با خاموش کننده‌های دستی و نحوه مقابله با حریق، نام و نام خانوادگی خود را به شماره ۳۰۰۰۵۰۰۱۲۵ پیامک کنند.
انتهای پیام/۹۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار