انجام نخستین اندوسکوپی مغز در بیمارستان شهید رجایی قزوین
کد خبر: 111579
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱
متخصص مغز و اعصاب قزوین خبر داد:
شاخص : متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات قزوین از انجام نخستین آندوسکوپی مغز در مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، دکتر مهران مرادی روز گذشته در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی از انجام نخستین آندوسکوپی مغز در قزوین خبر داد و اظهار کرد: این آندوسکوپی در مرکز آموزشی – درمانی شهید رجایی قزوین برای زن۵۱ ساله با موفقیت انجام شد.

این متخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه این بیمار مبتلا به سرطان سینه بود، اعلام کرد: تهاجم سلول های سرطانی به مغز موجب انسداد مسیرهای مایع خروج مغز شده بود که اصطلاح پزشکی آن هیدروسفالی انسدادی است.

مرادی ادامه داد: هیدروسفالی به معنای تجمع مایع مغزی- نخاعی در فضاهای داخل و خارج مغز است به این ترتیب که مایع در بطن‌های مرکزی مغز تولید و در سطوح خارجی مغز جذب می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به زیر ساخت ها و ظرفیت‌های مناسب اتاق عمل بیمارستان شهید رجایی، این عمل با موفقیت انجام شد.

این متخصص میزان موفقیت در این جراحی را ۷۰ درصد اعلام کرد و افزود: چنین بیمارانی پیش از این با استفاده از شنت مغزی جراحی می شدند که عفونت مغزی از عوارض شایع این جراحی است.

مرادی خاطرنشان کرد: داشتن آگاهی و اطلاعات از شیوه‌های نوین درمانی می‌تواند در تقویت امید برای بهبودی و نیز کاهش اضطراب و هراس بیمار مؤثر باشد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار