انسداد ۳۰۷ حلقه چاه غیرمجاز در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58520
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۶
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اعلام کرد
شاخص : مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: در سال گذشته 307 حلقه چاه غیرمجاز در استان قزوین مسدود شد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حمیدرضا قزوینی از انسداد ۳۰۷ حلقه چاه غیرمجاز در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: در همین مدت از اضافه برداشت ۱۳۵ حلقه چاه جلوگیری شد که بیش از ۹۶ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب آب صرفه جویی شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین بیان کرد: موضوع آب در استان باید در اولویت همه برنامه ها باشد و اعتبارات مناسب برای آن پیش بینی شود تا بتوانیم از بحران کنونی خارج شویم.

این مسئول عنوان کرد: منابع آب‌های سطحی استان ۶۱۷ میلیون مترمکعب و آب زیرزمینی یک میلیارد و ۹۹۲ میلیون مترمکعب است که از هشت هزار و ۲۰۴ حلقه چاه، ۱۳هزار و ۸۵۲ چشمه و ۳۱۳ رشته قنات تامین می شود.

قزوینی خاطرنشان کرد: متوسط افت سطح آب زیرزمینی در دشت قزوین طی ۳۰ سال اخیر شدت یافته و سالانه به بیش از یک متر رسیده است.

وی یادآورشد: میزان افت در شاهین تپه،شادمهان،شارین،ولازجرد، تفک و سگزآباد بیش از ۴۰ متر، مهدی آباد بزرگ، آجربند، جوهرین، شال، اسفرورین، طزرک ۳۰ تا ۴۰ متر، مشعلدار، کمال آباد، خاکعلی، هزارجلفا، کوچار، زین آباد، دانسفهان، خیارج، جنت آباد و نرجه بین ۲۰ تا ۳۰ متر، و شید اطفهان، ناصرآباد، خطایان، زرگر، ولد آّباد بین۱۰ تا ۲۰ متر است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار