انفجار کامیون حامل مهمات نظامی در قزوین
کد خبر: 108394
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۶:۰۰
ساعاتی پیش رخ داد:
شاخص : یک تریلر حامل مهمات نظامی در مسیر تاکستان به زنجان منفجر شد و در آتش سوخت.

به گزارش شاحص‌نیوز، ساعاتی قبل کامیون حامل مواد منفجره و مهمات نظامی که درمسیر تاکستان به زنجان بود منفجر شد و در آتش سوخت.

رضا گروسی مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین در باره این حادثه اظهار داشت: ساعتی قبل یکی از چهار خودرو حامل مهمات نظامی متعلق به یکی از نهادهای نظامی در اتوبان قزوین به زنجان دچار حادثه شده و منفجر شد.

وی افزود: این حادثه بر اثر ترکیدن لاستیک تریلر حامل مواد منفجره در محدوده اتوبان قزوین به زنجان در مسیر تاکستان به زنجان حوالی دانشگاه آزاد از مسیر منحرف شد و به گاردریل اتوبان برخورد کرد و منفجر شد.

گروسی تصریح کرد: بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه ماموران آتش نشانی تاکستان و قزوین، نیروهای هلال احمر، اورژانس، سپاه، پلیس راه، نیروی انتظامی، با مدیریت صحنه توسط فرماندار تاکستان در محل حاضر شدند و به مهار آتش پرداختند.

وی یادآورشد: خوشبختانه راننده تریلر توانست از حادثه جان سالم به در ببرد و این حادثه هیچ تلفاتی نداشته است.

گروسی گفت: این خودروی حامل مواد منفجره به طور کامل درآتش سوخته است.

وی بیان کرد: سه کامیون دیگر حامل مهمات در حال حاضر متوقف شده اند و کارشناسان نظامی نسبت به تامین امنیت خودروها و مسیر اتوبان اقدامات لازم را انجام می دهند.

اتوبان قزوین به زنجان ساعاتی برای پاکسازی مسیر بسته شده است؛ هم‌اکنون بازگشایی شده‌است.

برقراری تردد در اتوبان قزوین – زنجان

رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: اتوبان قزوین به زنجان در محدوده تاکستان که بر اثر انفجار خودروی تریلر ۳۰ دقیقه ای مسدود شده بود باز شده است و تردد در آن جریان دارد.

۲۱۴۷۵۱۴

سرهنگ نصرالله بیگلری رئیس پلیس راه استان قزوین اظهارداشت: انفجار خودروی تریلر حدود ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه عصر امروز پنجشنبه در محدوده تاکستان در مسیر اتوبان قزوین به زنجان رخ داد.

وی افزود: خوشبختانه با حضور به‌موقع همه نیروهای امدادی و پلیس در محل حادثه بلافاصله پاکسازی مسیر صورت گرفت و راننده و سرنشین آن اسیب سطحی دیدند و این حادثه تلفاتی دربرنداشته است.

بیگلری تصریح کرد: برای جلوگیری از حوادث احتمالی مسیر اتوبان تاکستان به زنجان حدود ۳۰ دقیقه مسدود شد و خودروهای عبوری به جاده قدیم راهنمایی و منتقل شدند و مشکلی در تردد رانندگان عبوری ایجاد نشد.

وی بیان کرد: در حال حاضر پس از انتقال خودروی آتش گرفته به خارج از مسیر اتوبان تردد در جاده قزوین به زنجان برقرار شده و جریان دارد.

رئیس پلیس راه استان قزوین یادآورشد: در حال حاضر در این مسیر هیچ مشکلی نیست و تردد عادی جریان یافته است.

حادثه انفجار خودرو در قزوین تلفاتی نداشته است

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان قزوین گفت: حادثه انفجار خودرو در اتوبان قزوین به زنجان خوشبختانه هیچ تلفاتی نداشته است و دو مجروح سطحی آن مداوا شده اند.

۲۱۴۷۵۲۲

پیمان نامداری اظهارداشت: بلافاصله پس از اعلام گزارشی مبنی بر انفجار خودرو در اتوبان قزوین به زنجان در محدوده شهر تاکستان سه آمبولانس از پایگاههای کهک، قره باغ و تاکستان به محل اعزام شدند.

وی افزود: با توجه به وجود چند خودروی دیگر در محل که احتمال حوادث دیگر را می دادیم یک دستگاه اتولانس(اتوبوس آمبولانس) را هم به محل اعزام کردیم تا بتواند خدمات رسانی را تسریع کند که خوشبختانه مورد استفاده قرار نگرفت.

نامداری تصرح کرد: راننده خودروی منفجر شده در محل مداوا شد و مشکلی نداشت و یک نفر هم بر اثر ترکش مواد حاصل از انفجار آسیب دیده بود که برای مداوای بیشتر به بیمارستان تاکستان منتقل شد و این فرد نیز پس از درمان از بیمارستان مرخص شده است.

رئیس آتش‌نشانی تاکستان در گفت‌و‌گو با تسنیم:

مهار آتش تریلی حامل مهمات ‌پس از ۳۰ دقیقه

رئیس آتش‌نشانی شهرستان تاکستان از مهار آتش تریلی حامل مهمات نظامی در جاده تاکستان پس از گذشت ۳۰ دقیقه خبر داد.

محمد رحمانی اظهار داشت: حادثه انفجار تریلی حامل مهمات نظامی در جاده تاکستان حدود ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه اتفاق افتاد که پس از اعلام حادثه نیروهای آتش‌نشانی به سرعت به محل حادثه اعزام شدند.

وی بیان کرد: ۱۰ اکیپ از نیروهای آتش‌نشانی در محل حادثه حضور داشتند که ۶ اکیپ از تاکستان، ۲ اکیپ از قزوین، یک اکیپ از ضیاء‌آباد و یک اکیپ از اقبالیه به محل اعزام شدند.

رئیس آتش‌نشانی شهرستان تاکستان گفت: بیش از ۳۰ نیروی آتش‌نشانی در محل حادثه حضور داشتند که با توجه به شدت انفجار و آتش‌سوزی ۱۰ تانکر آب برای مهار آتش مصرف شد.

رحمانی با بیان این مطلب که در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد، گفت: انفجار مهمات تا شعاع ۱۵۰ تا ۲۰۰ متری محل حادثه اتفاق افتاد که خوشبختانه تلفات جانی در پی نداشت.

فیلم های این حادثه را اینجا ببنید

فیلم لحظه انفجار ۱
فیلم لحظه انفجار ۲
فیلم لحظه انفجار ۳

تصاویر این حادثه را در ادامه مشاهده کنید

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار