انفصال دائم از خدمت ۲ مدیر در قزوین/ رای محکومیت ۶۶ نفر در دستگاه‌های دولتی صادر شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 174949
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱:۱۷
معاون نظارت و بازرسی استان قزوین عنوان کرد
شاخص : معاون نظارت و بازرسی استان قزوین گفت: 10 نفر به علت جرم به دستگاه قضایی ارجاع شدند که از این تعداد 2 نفر به انفصال دائم از خدمت و یک نفر هم جابه جایی محکوم شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محسن جان جان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت سالروز تاسیس سازمان بازرسی کل کشور که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد اظهار کرد: سازمان بازرسی در سال ۱۳۶۰ تاسیس و قانون گذاری شد و فعالیت این سازمان زیر نظر قوه قضائیه انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به وظایف سازمان بازرسی کل کشور افزود: بازرسی مستمر یکی از وظایف سازمان است که این بازرسی به صورت عادی و مداوم بر اساس سیاست‌ها و خط مشی کلی نظام انجام می‌پذیرد.

معاون نظارت و بازرسی استان قزوین در ادامه گفت: بازرسی فوق‌العاد وظیفه دوم  سازمان است که این بازرسی بر اساس ضرورت انجام می‌شود و بازرسی موردی به مواردی مربوط می‌شود  رئیس سازمان می‌تواند در مورد مشخصی ورود کند.

جان جان ابراز کرد: در بازرسی کل استان قزوین در ۶ماهه اول سال ۲۲ بازرسی برنامه‌ای داشته که این بازرسی‌ها به صورت طولانی مدت بر روی دستگاه ها است.

این مسئول یادآور شد: بازرسی‌های موردی بر اساس شکایات است که در ۶ ماهه ابتدای سال جاری ۳۰۰ بازرسی موردی را در استان داشتیم.

وی اضافه کرد: در نتیجه برنامه‌های بازرسی در این مدت ۳۵ نفر به هیات های رسیدگی به تخلفات دستگاه‌‎ها معرفی شدند.

معاون نظارت و بازرسی استان قزوین عنوان کرد: ۱۰ نفر به علت جرم به دستگاه قضایی ارجاع شدند که از این تعداد ۲ نفر به انفصال دائم از خدمت و یک نفر هم جابه جایی محکوم شدند.

جان جان تصریح کرد: با احتساب پرونده‌های سال قبل و ۶ ماهه ابتدای سال جاری رای محکومیت ۶۶ نفر صادر شد.

این مسئول اظهار کرد: در ۶ ماهه ابتدای سال به ۶۱۳ معامله در دستگاه های دولتی نظارت کردیم که ۳۸۲ تذکر به کمیسیون‌های برگزاری معاملات داده شد و ۵۱ معامله به دلیل عدم رعایت چارچوب‌های قانوتی لغو شده است.

وی بیان کرد: مصادیق اختلاس‌ها را هم در پرونده ها داشتیم که حدود ۳۰۰ میلیون تومان مربوط به ۲ پرونده می‌شود و ۳ نفر در این پرونده‌ها دخیل بودند.

معاون نظارت و بازرسی استان قزوین گفت: دستگاه هایی که بیشترین هجم مراجعات را دارند طبیعتا بیشترین شکایات مردمی هم دارند که شهرداری های استان، تامین اجتماعی و جهاد کشاورزی شامل این دستگاه ها هستند.

جان جان ابراز کرد: سازمان بازرسی استان قزوین گزارش خود را در خصوص پرونده هفتسنگان اعلام کرده است و این موضوع در مراجع قضایی پیگیری می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: پرونده مدیرکل وقت ورزش و جوانان و معاونینش در خصوص اختلاسی که صورت گرفته بود در داداسرا محرض شد و اکنون در داداگاه مورد پیگیری است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار