انفعال مسئولان در برابر آشفتگی بازار پذیرفته نیست/ در برخورد با متخلفین اقتصادی مصمم هستیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 169946
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
دادستان قزوین:
شاخص : دادستان قزوین گفت: برخی از مسئولان کشور نیز در راستای تکالیف قانونی، وظایف ذاتی و مدیریت اوضاع فعلی اقدام موثری و قابل قبولی را انجام نمی دهند که به همین خاطر انفعال عمیقی در شرایط کنونی حاکم شده است.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان این که عده ای از اوضاع اقتصادی کشور سوء استفاده می کنند و موجب تشدید نابسمانی بازار می شوند، گفت:  طی چند ماه گذشته، عداه ای سودجو با بهانه هایی همچون موضوع تحریم ها و نقض برجام و… مبادرت به احتکار و گران فروشی می کنند به نحوی که هر روز شاهد افزایش قیمت برخی کالاها و اجناس می باشیم که عموما ارتباطی به موضوعات مذکور و تحریم ها ندارد.

دادستان مرکز استان با بیان این که اقدامات صورت گرفته در ستاد تنظیم بازار در رشد قیمت ها بی تاثیر بوده، خاطر نشان کرد: در بحث کالاهای ضروری و اساسی گاها با افزایش قیمت نامتعارف ۱۰۰ درصدی در مدت کمتر از یک ماه بودیم که این بیان گر این امر است که عده ای سودجو و فرصت طلب با توجه به اوضاع اقتصادی کشور به دنبال منافع شخصی خود هستند و با اقدامات خود به دنبال تشدید نابسامانی در بازارهای مختلف همچون سکه، ارز، خودرو و… هستند.

این مقام قضایی استان این قبیل اقدامات را احتکار دانست و اظهار داشت: اقداماتی از این دست زمینه ساز اخلال در نظام اقتصادی کشور، مخل امنیت روانی شهروندان و موجب بروز برخی جرائم در سطوح مختلف جامعه است که قطعا این افراد بدانند که دستگاه قضایی کوتاه نخواهد آمد و با کسانی که به خاطر منافع شخصی موجب افزایش فشارهای روحی و روانی به اقشار مختلف جامعه می شوند، بدون هیچ اغماضی برخورد می کند.

حجت الاسلام صادقی نیارکی تاکید کرد: در شرایط کنونی و حساس کشور که دشمنان قسم خورده نظام اسلامی در صدد ایجاد مشکل و وقفه در حرکت انقلاب هستند ادامه این اقدامات موجب تقویت توطئه های دشمن و ایجاد مشکلات فراوان خواهد شد که به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین به تاکیدات مقام معظم رهبری بر استفاده از ظرفیت های داخلی اشاره کرد و افزود: همانطور که رهبر فرزانه انقلاب بارها بیان فرموده اند نباید همه امورات کشور را به موضوع برجام و تحریم ها گره زد و موجب اخلال در چرخه اقتصادی کشور و آسایش عمومی جامعه شد.

صادقی نیارکی با ابراز تاسف از عملکرد برخی مسئولان مربوطه، گفت: برخی از مسئولان کشور نیز در راستای تکالیف قانونی، وظایف ذاتی و مدیریت اوضاع فعلی اقدام موثری و قابل قبولی را انجام نمی دهند که به همین خاطر انفعال عمیقی در شرایط کنونی حاکم شده است.

دادستان قزوین در ادامه تصریح کرد: دادستانی به عنوان مدعی العموم در راستای حفظ حقوق عامه و تحقق عدالت این جریانات و اقدامات مدیران را برای جلوگیری از این وضعیت با حساسیت تمام رصد می کند و در صورت احراز شرایط، برخورد بدون اغماض را با قاصرین و مقصرین معمول خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی با اشاره به اینکه دستگاه های نظارتی باید اقدامات خود را تشدید کنند، بیان داشت: در شرایط کنونی کشور دستگاه های نظارتی همچون سازمان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت باید نقش پررنگ تری در جهت اقدامات نظارتی خود داشته باشند و با متخلفان و افراد سودجو که به دلیل منافع شخصی از شرایط فعلی سوءاستفاده می نمایند، برخورد کنند و در همین راستا از حمایت های دستگاه قضایی نیز بهره مند خواهند شد.

دادستان قزوین در پایان خاطر نشان کرد: طی مکاتباتی که با استاندار قزوین و مدیر کل تعزیرات حکومتی استان انجام شده است قویاً تاکید شده که در جلسات ستاد تنظیم بازار به تمامی اتحادیه ها و اصناف و مراکز تولیدی و صنفی به صورت کاملا جدی و قاطعانه متذکر شوند تا ضمن پرهیز از چنین اقداماتی، از هرگونه توقف خدمات و ارایه کالا و یا افزایش قیمت غیر قانونی و نامتعارف به بهانه های واهی همچون برجام و… خودداری نمایند و سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز با همکاری نیروی انتظامی نسبت به شناسایی سودجویان و مخلان بازار اقدام کنند در غیر این صورت عواقب سوء آن متوجه شخص متخلف و مقامات مسئول نیز خواهد بود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار