ایران جانبی

» انهدام باند ارزیابی اراضی به قیمت غیرواقعی در شهرستان تاکستان
کد خبر: 210628
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
شاخص : با ورود و پیگیری دادستانی شهرستان تاکستان 7 نفر از اعضای باند ارزیابی اراضی به قیمت غیرواقعی در این شهرستان دستگیر شده اند.

حسین رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: این گروه که شامل شش نفر از افراد بومی شهرستان و یک نفر از ساکنین تهران می باشند، با خرید اراضی خارج از محدوده شهر به میزان ۱۱۰هکتار از آن برای آزادی سازی مجرمین و متهمین از زندان و همچنین اخذ تسهیلات از بانک‌ها در تاکستان استفاده می کردند.

وی افزود: باند مذکور در پرونده های نیابتی صادره از تهران به شهرستان تاکستان ورود نموده و زمانیکه دادگاه اقدام به صدور قرار وثیقه می نمود ضمن تبانی با کارشناس رسمی املاکی که به ارزش بسیار ناچیز خریداری نموده بودند را به قیمتی غیرواقعی ارزیابی و به دادگاه اعلام می نمودند.

دادستان تاکستان در خصوص زمان فعالیت این باند گفت: از دو سال پیش فعالیت این گروه آغاز شده و برخی از متهمین از طریق اقدامات مجرمانه آنها آزاد شده اند که تعداد آن در دست بررسی می باشد.

این مقام قضائی تصریح نمود: در ارزیابی صورت گرفته توسط این باند ارزش اراضی ۷۴میلیارد تومان برآورد شده درحالی که کارشناسان ثبتی قیمت اراضی را تنها ۴۰۰میلیون تومان ارزیابی کرده اند.

گفتنی است ، تاکنون ۷نفر در این ارتباط دستگیر شده و بررسی در خصوص اقدامات مجرمانه آنها همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار